Stanisław August i jego Rzeczpospolita. Dramat państwa, odrodzenie narodu

Zofia Zielińska, Angela Sołtys
Książka Stanisław August i jego Rzeczpospolita. Dramat państwa, odrodzenie narodu
Książka Stanisław August i jego Rzeczpospolita. Dramat państwa, odrodzenie narodu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest zbiorem materiałów pochodzących z cyklu wykładów na Zamku Królewskim w Warszawie, zainaugurowanych w październiku 2010 r. Autorzy, poprzez rozważania o tytułowym bohaterze, poruszają w niej kwestie o ponadczasowym znaczeniu – powinnościach człowieka wobec narodu i państwa oraz różnych sposobach ich realizacji. Obok tematyki politycznej, w książce znalazły się także istotne dla epoki stanisławowskiej zagadnienia sztuki, kultury, obyczaju dnia codziennego, jednym słowem tego, co stanowiło treść i decorum ówczesnego życia. Powstał w ten sposób obraz żywy, inspirujący do głębszego poznania historycznego dziedzictwa I Rzeczypospolitej. Materiały z wykładów. Drugi tom z serii: Zamek Królewski w Warszawie. Studia i materiały. Autorzy tekstów w książce: Richard Butterwick-Pawlikowski, Tadeusz Cegielski, Tomasz Chachulski, Dorota Dukwicz, Magdalena Górska, Anna Grześkowiak-Krwawicz, Jerzy Gutkowski, Dorota Juszczak, Teresa Kostkiewiczowa, Jerzy Kowecki, Wojciech Kriegseisen, Ewa Manikowska, Borys W. Nosow, Andrzej Rottermund, Agnieszka Skrodzka, Angela Sołtys, Piotr Ugniewski, Przemysław Wątroba, Izabella Zatorska, Zofia Zielińska.  
Data wydania: 2013-11-18
ISBN: 978-83-7022-199-7, 9788370221997
Wydawnictwo: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Seria: Studia i Materiały
Kategoria: Historia
Stron: 474
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Stanisław August i jego Rzeczpospolita. Dramat państwa, odrodzenie narodu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stanisław August i jego Rzeczpospolita. Dramat państwa, odrodzenie narodu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}