Stosunki polsko-jugosłowiańskie w latach 1945–1971

Paweł Wawryszuk
Książka Stosunki polsko-jugosłowiańskie w latach 1945–1971
Książka Stosunki polsko-jugosłowiańskie w latach 1945–1971
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polityka zagraniczna Polski Ludowej w stosunku do państw bloku socjalistycznego została poddana dosyć szczegółowej analizie. Jednak jednym z wyjątków w tym zakresie były relacje pomiędzy Warszawą a Belgradem. Jugosławii, pozostającej państwem budującym socjalizm, udało się uzyskać i utrzymać niezależną pozycję międzynarodową. Specyfika ustroju gospodarczo-politycznego kraju rządzonego przez Josipa Broz-Titę sprawiała, że relacje polsko-jugosłowiańskie przeżywały okresy rozwoju przeplatane kryzysami, często wynikającymi z presji wywieranej na Polskę przez ZSRR. Niniejsza książka rozjaśnia meandry wzajemnych relacji, uwzględniając uwarunkowania ideologiczne czy międzynarodowe, w jakich przyszło funkcjonować obu krajom. Praca uzyskała nagrodę w kategorii prac doktorskich w konkursie „Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2015 im. Władysława Pobóg-Malinowskiego”.  
Data wydania: 2019-07-01
ISBN: 978-83-8098-642-8, 9788380986428
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
Seria: Monografie IPN
Kategoria: Historia
Stron: 328
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stosunki polsko-jugosłowiańskie w latach 1945–1971? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stosunki polsko-jugosłowiańskie w latach 1945–1971. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}