Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy

Elżbieta Kasprzak
Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książkę Elżbiety Kasprzak przeczytałem z zainteresowaniem rosnącym w miarę zapoznawania się z kolejnymi rozdziałami. Rozdział l jest udaną próbą zwartego przedstawienia Czytelnikowi rozproszonej w literaturze przedmiotu wiedzy na temat pracy i bezrobocia. Zamiar ten zrealizowany został z ogólnej perspektywy jakości życia. Rozdział II [koncentruje się] na kategorii sukcesu, podstawowej dla całej pracy. Duże znaczenie książki dla rozwoju teorii w psychologii wynika z trafnego wyboru [...] modelu indywidualno-środowiskowego dopasowania jednostki, który Autorka stosuje do generowania problemów badawczych oraz wyjaśniania uzyskanych wyników. Efektywnie wspomaga się w tym zadaniu koncepcją wielkiej piątki i modelem heksagonalnym J. Hollanda. Podkreślić chciałbym konsekwentne stosowanie przez Autorkę zasady wykorzystania tej samej bazy teoretycznej do stawiania pytań i wyjaśniania uzyskanych rezultatów. Za udanie wyodrębnione i trafnie zanalizowane z perspektywy psychologicznej oraz demograficznej należy uznać skupienia grup bezrobotnych, które odniosły sukces oraz grup, które poniosły porażkę. Podsumowując, praca Elżbiety Kasprzak jest interesującą i udaną próbą realizacji tematu równie ważkiego co aktualnego, a ponadto trudnego. Z kolei ważkość pragmatyczna pracy polega na zainteresowaniu się przez Autorkę opisem i eksplanacją zachowań młodych bezrobotnych na niepewnym współczesnym polskim rynku pracy. Z pełnym przekonaniem rekomenduję więc tę pracę... Romuald Derbis
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-920403-3-0, 9788392040330
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Psychologia i Architektura

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe