Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie

Dubner Stephen J., Steven D. Levitt
Książka Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie
Książka Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Znakomita kontynuacja bestsellerowej Freakonomii - książki, która została przetłumaczona na 35 języków i sprzedała się na świecie w czterech milionach egzemplarzy. Levitt i Dubner, para ciekawskich ekonomistów-detektywów, nie boi się żadnego, nawet najbardziej dziwacznego tematu i znów próbuje zmienić nasz sposób myślenia o świecie, spoglądając nań z zupełnie nieoczekiwanej perspektywy. Autorzy powracają w tym freakquelu w wielkim stylu z jeszcze większą dawką zaskakujących pytań i niesamowitych opowieści. Dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni kupować polisę na życie? Co jest bardziej niebezpieczne: prowadzenie samochodu po pijanemu czy spacer po pijanemu? Czy telewizja przyczynia się do wzrostu przestępczości? Co łączy prostytutki z Mikołajami z centrum handlowego? Autorzy Superfreakonomii prowadzą śledztwa w sprawie lek arzy, którzy nie myją rąk, czy śmiertelnie groźnych huraganów, a nawet próbują rozwiązać problem globalnego ocieplenia i zbadać, czy ludzie z natury są altruistami, czy też egoistami. A wszystko to podane z dużą dawką humoru i szczyptą przekory. Po lekturze tej książki otaczający cię świat już nigdy nie będzie taki sam jak wcześniej. Wraz z Superfreakonomią do księgarń trafia nowe, poszerzone wydanie Freakonomii. Superfreakonomia to nowa książka w serii Punkty Przełomowe, w której ukazał się już bestseller Malcolma Gladwella Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu. W serii ukazują się książki odkrywcze, przełomowe, pokazujące najnowsze osiągnięcia z dziedziny marketingu, nauk społecznych, a także opisujące najbardziej palące zagadnienia otaczającej nas rzeczywistości. Seria Punkty Przełomowe uczy myśleć inaczej.
Data wydania: 2011-01-24
ISBN: 978-83-240-1461-3, 9788324014613
Wydawnictwo: Znak
Serie: Punkty Przełomowe
Stron: 272

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fascynująca

Muszę się przyznać, że nie czytałam pierwszej ksiażki panów Levitta i Dubnera – „Freakonomii”. Do sięgnięcia po „Superfreakonomię” skłoniły mnie pozytywne opinie znajomych czytaczy. I dziś mogę powiedzieć – to zdecydowanie dobra książka! Podoba mi się jako całość. Od zamieszczonych na samym początku wyjaśnień, w których autorzy przyznają rozbrajająco, że w poprzedniej książce skłamali, poprzez kapitalny wstęp, z którego możemy się dowiedzieć dlaczego po pijaku lepiej jeździć niż chodzić, aż po arcyciekawy epilog traktujący o małpkach kapucynkach. Autorzy wyjaśniają również jak połączyć dziwaka... czytaj dalej »

AG
@Etincelle

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie”- Dubner Stephen J.

Książka Freakonomia. świat od podszewki
Freakonomia. świat od podsz... Dubner Stephen J., Steven D. Levitt
{}8.5/10
Nowe, poszerzone i poprawione wydanie światowego bestsellera...
Książka Życie w konsumpcji konsumpcja w życiu
Życie w konsumpcji konsumpc...
Żyjemy w kulturze konsumpcji. Konsumpcja towarzyszy prawie w...
Książka Bierność społeczna
Bierność społeczna Alicja Keplinger
Na tom składa się 29 tekstów podejmujących problematykę bier...
Książka Kryzysy. Przeklęte czy pożądane?
Kryzysy. Przeklęte czy pożą...
Książka "Kryzysy. Przeklęte czy pożądane?" pod redakcją H. M...
Książka Projektowanie badania jakościowego
Projektowanie badania jakoś... Flick Uwe
Przystępnie napisany przewodnik po tym, na co zwrócić uwagę,...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się