Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki

Clive Gifford
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Clife Gifford podjął się trudnej sztuki, by w 100 hasłach zawrzeć najważniejsze zdobycze cywilizacji rozwijających się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat. Podczas podróży przez antyczny świat daj się zainspirować pomysłowym Egipcjanom, sławnym Grekom i potężnym Rzymianom. Spójrz w przeszłość i odkryj, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom. Których wynalazków używamy do dziś? Które osoby miały największy wpływ na dziejowe losy? Które wydarzenia trzeba znać?  Książkę zilustrowała znakomita polska ilustratorka Gosia Herba, autorka m.in. nagradzanej w Polsce i na świecie książki "Balonowa 5".
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-276-6010-7, 9788327660107
Wydawnictwo: Harper Collins
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 112

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@apo
2021-08-30
Przeczytane

Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci , najciekawsze wynalazki. Tytuł długi i niestety ujawnia wszyscy, to co możemy znaleźć w tej popularnonaukowej publikacji skierowanej do dzieci. Autor podjął się próby ukazania nam historii cywilizacji śródziemnomorskiej na przestrzeni 3500 lat. A przedstawił nam ją w zaledwie 100 ważnych słowach.
Świetna publikacja. Twarda oprawa, sztywne kartki sugerują młodszą grupę odbiorców. Ilustracje proste, wyraziste i przykuwające oko. Książka podzielona jest na bloki tematyczne - świat Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków i Rzymian. W każdym z nich pojawiają się ważne postacie - faraonowie, dowódcy, bogowie ale także znajdziemy kilka słów o kosmetykach, statkach, piramidach czy teatrze. Przekrój informacji jest ogromny. Nie martwcie się jednak, nie zostaniecie zanudzeni naukowymi tekstami. Poszczególne informacje mieszczą się na pojedynczych stronach - to kilka zdań; i okraszane są cudownymi rysunkami. Ilustracje i tekst dzięki formatowi publikacji są duże i przejrzyste. Autor na końcu książki umieścił także kalendarium, mapę starożytnego świata oraz słowniczek tłumaczący trudne słowa.


Idealna publikacja dla maluch i dużych fanów historii starożytnej.


{} | link |
@Bujaczek
2020-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl