Świat w sekundzie

Bernardo Carvalho, Isabel Minhós Martins
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Świat w sekundzie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

„Świat w sekundzie” pokazuje, że w czasie jednej sekundy mogą wydarzyć się rzeczy zwyczajne lub wręcz przeciwnie – niezwykłe, takie, które wprawią w ruch nowe łańcuchy zdarzeń. Utrzymana w komiksowej stylistyce książka konfrontuje czytelnika z różnorodnością świata, ludzi i sytuacji: na każdej rozkładówce otwiera się nowe okno, przez które można zobaczyć, co dzieje się w wielu miejscach globu w tej samej sekundzie. Podczas lektury zwiedzamy niemalże cały świat (na ostatnich stronach książki znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami, które udało się odwiedzić).„Świat w sekundzie” prowokuje do głębokiej refleksji na temat przestrzeni i relatywności spostrzegania czasu, nie tracąc jednocześnie lekkiej konstrukcji i okazji do wciągnięcia czytelnika do zabawy.
Tytuł oryginalny: O mundo num segundo
Data wydania: 2015-12-01
ISBN: 978-83-62737-78-9, 9788362737789
Wydawnictwo: Tako
Kategorie: Komiks, Dla dzieci
Stron: 48

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Świat w sekundzie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@apo
2022-06-27
7 /10
Przeczytane

Prosta i pełna cudownych ilustracji książka o tym, co dzieje się w danej sekundzie. W tej sekundzie, gdy czytasz tą notkę. Zdarzają się rzeczy zwykłe i przyziemne, ale także nadzwyczajne.
Wraz z kolejnymi stronami przemierzamy świat - tak świat, gdyż autorzy prowadzą nas po rożnych krajach i kontynentach. Na końcu publikacji jest mapa, na której odnajdziemy poszczególne "sekundy" z ilustracji.
Ilustracje w książce nawiązują swą stylistyką do komiksu. Są oszczędne, ale wielobarwne. Książka jest skierowana do młodszego odbiorcy, ale dzięki formie pobudzi do refleksji nas czasem i przestrzenią także dorosłych czytelników.


| link |
NZ
2022-06-27
8 /10
Przeczytane
@abdita
2019-11-23
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat w sekundzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl