Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów

Siergiej Bułgakow
Książka Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów
Książka Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Wiadomo jakie znaczenie miał problem "prymatu" Piotra w rozejściu się Kościołów wschodniego i zachodniego. W wielowiekowej polemice, wywołanej przez to rozejście, poczynając od św. Focjusza (IX wiek), do naszych dni, problem ten został wszechstronnie zbadany i rozpatrzony, wydaje się, że uwzględniono każdy szczegół. (...) Wśród Dwunastu był poza tym jeszcze drugi "najwyższy apostoł" obok Piotra. To Jan syn Zebedeusza, Boanerges - Syn Gromu. Na temat jego apostolatu mamy gromowe świadecwo w Nowym Testamencie, w Ewangelii według Jana, a także w Dziejach Apostolskich i w Apokalipsie". Fragment książki  
Tytuł oryginalny: Svâtye Petr i Ioann. Dva pervoapostola
Data wydania: 2005
ISBN: 83-87281-26-3, 8387281263
Wydawnictwo: Bractwo Młodzieży Prawosławnej
Seria: Kościół Wschodni
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 80
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Święci Piotr i Jan. Dwaj pierwsi z Apostołów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}