Świr i apokalipsa wg kretyna

Jerzy Alt
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Świr i apokalipsa wg kretyna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak wyglądałoby życie współczesnego Don Kichota? Jak wyglądałoby życie człowieka, którego sny i marzenia są tak silne, że stają się rzeczywistością, a każdy z jego zmysłów zaczyna egzystować na swój własny rachunek i próbuje zdobyć dominację w percepcji świata? Odpowiedź na te pytania możemy znaleźć w niniejszej książce. Każda z przedstawionych w niej historii stanowi wyraz próby zmierzenia się bohatera z rzeczywistością, próby, która, paradoksalnie, pokazuje, że to, co rzeczywiste, jest zawsze relatywne i nie daje się ująć w racjonalny porządek. Tytułowa "apokalipsa" jest zatem, zgodnie z etymologią pojęcia, swego rodzaju odkrywaniem, przewidywaniem tego, co wciąż pozostaje ukryte za zasłoną porządkującego rozumu. Narrator zabiera czytelnika w podróż po własnym, wielowymiarowym i bogatym świecie, pełnym paradoksów, ironii, absurdów i niezwykłych zdarzeń.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7856-003-6, 9788378560036
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 100

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wariackie wariacje

31.08.2012

Jerzy Alt - imię i nazwisko, które zarówno mi jak i miażdżącej większości społeczeństwa nie mówi nic. Nawet w wszechwiedzącej sieci powiązany jest tylko ze swoją jedyną książką „Świr i apokalipsa wg kretyna”, na której wypadałoby się skupić. W morfologię niemal stustronicowego dzieła wpisuje się z 18 krótkich rozdziałów, na łamach których wykreowa... Recenzja książki Świr i apokalipsa wg kretyna

Moja opinia o książce

Opinie

@Kociara
2012-07-10

Intrygujący tytuł :)

| link |
@fiend
2012-08-27
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Świr i apokalipsa wg kretyna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl