Synopsa czterech Ewangelii w nowym przekładzie polskim

Michał Wojciechowski
Synopsa czterech Ewangelii w nowym przekładzie polskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Synopsa czterech Ewangelii" to zestawienie obok siebie tekstów Ewangelii według św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana, tak by opisy tych samych wydarzeń, ale sporządzone przez różnych Ewangelistów, występowały obok siebie. Książka zawiera 367 tablic z odnośnikami, zgrupowanych w 18 częściach odpowiadających etapom życia Jezusa i głównym sekcjom Ewangelii. Ogólny schemat zainspirowany grecką synopsą Kurta Alanda, z istotnymi modyfikacjami niezbędnymi dla biblisty polskiego, o których informuje autor tłumaczenia we wstępie do dzieła. Wstępne rozdziały Synopsy dotyczą jej genezy oraz Ewangelii jako gatunku i procesu jej powstawania. Na końcu książki znajdują się materiały pomocnicze: wykaz tablic, indeksy, wykaz skrótów. Dzieło opracowane tak, by ułatwiało czytelnikom weryfikację czterech Ewangelii. Ten nowy przekład polski jest bardziej dosłowny niż inne współczesne, co lepiej zachowuje siłę i piękno oryginału. Grupa odbiorców: Teolodzy i studenci teologii, bibliści, księża, katecheci oraz wszyscy czytający Biblię, świeccy członkowie współnot religijnych interesujący się Biblią. Nota o autorze: Michał Wojciechowski: świecki teolog, jest profesorem na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie. W latach 1980-84 studiował w Instytucie Katolickim w Paryżu, później odbył studia naukowe w Anglii i Austrii. Pracę doktorską napisał o czynnościach symbolicznych Jezusa. W 1993 roku wydał zbiorek dawnych aforyzmów "Starożytni o nas". Jest autorem wielu artykułów naukowych, część z nich opublikowano po francusku i angielsku w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Stały konsultant Nowej Encyklopedii powszechnej PWN, do której napisał około 600 haseł. Jest jednym z tłumaczy "Grecko-polskiego Nowego Testamentu" wydanego przez VOCATIO.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7146-086-9, 9788371460869
Wydawnictwo: VOCATIO
Seria: Prymasowska Seria Biblijna
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 494

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Synopsa czterech Ewangelii w nowym przekładzie polskim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Synopsa czterech Ewangelii w nowym przekładzie polskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl