Syrena i Pani Hancock

Imogen Hermes Gowar
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Syrena i Pani Hancock
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z  nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością znacznie go przewyższa… Wyłowionego z morskich odmętów dziwnego stwora, który bez wątpienia jest… najprawdziwszą syreną!

Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. A on bardzo chce na tym cudzie zarobić. Zgadza się więc wypożyczyć osobliwą poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w Londynie.

W tym luksusowym przybytku czeka na pana Hancocka o wiele więcej syren. Znacznie groźniejszych i bardziej ponętnych niż jego morski stwór – gotowych dać mu szczęście, o którym marzy, lub zhańbić go i przywieść do zguby…

Tytuł oryginalny: THE MERMAID AND MRS HANCOCK
Data wydania: 2019-02-20
ISBN: 978-83-8125-312-3, 9788381253123
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 512
dodana przez: milla

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Syrena i Pani Hancock? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@milla
2019-02-21
8 /10
Przeczytane Dodane

„Syrena i Pani Hancock” bez wątpienia zachwyci wszystkich miłośników angielskiej literatury klasycznej. Jeśli jesteście fanami prozy Charlesa Dickensa, Jane Austen lub Elizabeth Gaskell, historyczna, społeczno-obyczajowa powieść autorstwa Imogen Hermes Gowar powinna szczególnie przypaść Wam do gustu – mnie szalenie się spodobała.

Cała historia rozpoczyna się we wrześniu 1785 roku w Anglii. Czterdziestopięcioletni kupiec Jonah Hancock z niecierpliwością oczekuje na jakąkolwiek informację o swoim statku i ładunku, od którego zależy jego byt oraz przyszłość jego najbliższej rodziny. Zdziwienie i niepokój bohatera nie mają granic, kiedy zamiast upragnionych wiadomości w jego domu pojawia się kapitan jednostki wraz z niezwykłym pakunkiem, o którego zawartości będzie wkrótce mówił cały Londyn.

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy pan Hancock oczekuje wieści o Kalliope, sławna kurtyzana Angelica Neal zastanawia się, jakie podjąć działania, by zapewnić sobie wygodne życie po śmierci bogatego opiekuna, który nie zabezpieczył jej w swoim testamencie.

W normalnych okolicznościach ścieżki pana Hancocka i Angeliki zapewne nigdy by się nie przecięły. Uczciwy kupiec i zmysłowa prostytutka nie mają ze sobą nic wspólnego i teoretycznie nie powinny połączyć ich jakiekolwiek bliższe relacje, mimo to zrządzenie losu - a raczej pewne niezwykłe, morskie stworzenie - doprowadza do ich spotkania. Spotkania, które znacząco wpłynie na losy obojga, choć niekoniecznie w spo...

× 2 | link |
@napisaneslowa
2019-09-21
7 /10
Przeczytane

Wow! Cóż to za książka. Muszę przyznać, że podchodziłam do niej trochę jak pies do jeża, a wszystkie moje obawy były zupełnie bezzasadne! To bardzo dobra i wciągająca książka o relacjach międzyludzkich i żądzach, które od zawsze dominują światem.
Kto z nas nie chciałby spotkać lub chociaż zobaczyć syreny? Jeśli już wyrośliśmy z takich marzeń, to podejrzewam, że w dzieciństwie takowe mieliśmy. Dla Pana Hancock, głównego bohatera powieści, takie marzenie się spełniło. Jednak nie była to syrena piękna i bajkowa, a szkaradna i odrażająca.
Anglia, 1785 rok. Uczciwy kupiec jakim jest Pan Hancock i słynna kurtyzana Angelica raczej nie mogliby się spotkać. Jednak niespotykane stworzenie wywołuje tyle emocji w miejscowości, że przypadek splata losy tych dwojga. A gdy już się spotkają, wszystko się zmieni.
"Syrena i Pani Hancock" to powieść współczesna stylem nawiązująca do angielskich powieści XVIII i XIX wiecznych takich autorów jak Dickens, Jane Austin. Jednak mam wrażenie, że dzięki tej stylizacji czyta się ją bardzo dobrze. Rozdziały są krótkie i ciekawie skonstruowane. Wszystko w tej powieści jest takie, jakie powinno być.
Serdecznie polecam!

× 1 | link |
@witwona
2022-02-09
6 /10
Przeczytane
@gloria11
2021-04-25
8 /10
Przeczytane
@Beksinska
2020-06-13
6 /10
Przeczytane
@BagatElka
2020-05-11
6 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2020
@Justyna_Buszka
2019-09-10
5 /10
Przeczytane przeczytam 52 książki w 2019
@Katarzyna_Bieszczad
2019-08-19
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“To, co jednego dnia rozkwita, drugiego więdnie i marnieje. I jeśli człowiek w każdej chwili może zniknąć z tego świata, cała nadzieja w tym, że pozostawi po sobie jakiś ślad w postaci budynku ...”
#
“Poznanie i wiedza są dla mnie tym samym, jestem drobiną, my zaś jesteśmy całą przestrzenią, którą nam przeznaczono. I jeśli jestem stworzona ze smutku, cóż! Oto radość. A jeśli jestem stworzon...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl