System graficzny w projektowaniu okładek książek. W poszukiwaniu języka parametrów

Rosa Llop
System graficzny w projektowaniu okładek książek. W poszukiwaniu języka parametrów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przekaz graficzny nie wyłania się z umysłu twórcy pod wpływem natchnienia w pełnym i skończonym kształcie­. Jest to rezultat złożonego procesu wymagającego namysłu koncepcyjnego, opracowania strategii oraz zdecydowania zarówno o treści, którą chcemy zakomunikować, jak i o formie, którą zamierzamy jej nadać.

By uporządkować ten złożony proces, Rosa Llop opisała parametry graficzne i semiotyczne odgrywające zasadniczą rolę w rozwoju projektu graficznego. Przedmiotem tej analizy są okładki książek – ta dziedzina projektowania wizualnego stanowi obszerny zbiór różnorodnych rozwiązań, a zarazem jest to ograniczone pole eksperymentalne, szczególnie przydatne w badaniach dotyczących symboliki graficznej, związków pomiędzy poszczególnymi obiektami graficznymi, kompozycji oraz oddziaływania kolorów. Rozważania te ilustruje bardzo bogaty zestaw projektów okładek autorstwa znakomitych twórców dawniejszych i współczesnych, takich jak Daniel Gil, Coralie Bickford-Smith, Enric Jardí, Jessica Hische, Peter Mendelsund, Barbara de Wilde, David Pearson, Alvin Lustig, Jan Tschichold, Rodrigo Corral czy Chip Kidd.
Tytuł oryginalny: Un sistema gráfico para las cubiertas de libros. Hacia un lenguaje de parámetros
Data wydania: 2021-12-06
ISBN: 978-83-959016-3-8, 9788395901638
Wydawnictwo: d2d.pl
Stron: 128
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Rosa Llop Rosa Llop Rosa Llop mówi o sobie, że jest projektantką graficzną uwielbiającą dizajn. Prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz typografii w Escola Universitària de Disseny i Enginyeria de Barcelona. Szczególnie interesują ją komunikacja wizualna, kul...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka System graficzny w projektowaniu okładek książek. W poszukiwaniu języka parametrów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka System graficzny w projektowaniu okładek książek. W poszukiwaniu języka parametrów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl