Szczęśliwe dzieciństwo. Dojrzałe rodzicielstwo. Drogi proste i bezdroża

Barbara Smolińska
Szczęśliwe dzieciństwo. Dojrzałe rodzicielstwo. Drogi proste i bezdroża
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta jest rezultatem i dopełnieniem dziesięcioletniej współpracy autorki z miesięcznikiem Dziecko. Dwadzieścia jeden rozdziałów obejmuje większość sytuacji i problemów, z którymi borykają się rodzice małych dzieci. Główna przedstawiona tu idea wiąże się z ukutym przez angielskiego psychoanalityka Winnicota terminem "wystarczająco dobrej mamy". Tak naprawdę rodzice mają być wystarczająco dobrzy, a nie idealni. Autorka przestrzega przed fatalnym wpływem społecznych i wewnętrznych, rodzicielskich nakazów dążenia do perfekcji, podobnie - przed poradnikami, dającymi szczegółowe "instrukcję obsługi"dzieci. Druga myśl przewodnia książki przypomina nam, że mimo wszystkich pozorów, nawet małe dziecko nie jest własnością swych rodziców, tylko odrębną, zasługującą na pełny szacunek, ludzką istotą. Czasem najprostszym sposobem na wystarczająco dobre rodzicielstwo jest odkrycie radości z bycia rodzicami i spokojne podejście do wszystkich niespodzianek, które nieuchronnie wiążą się z wychowaniem i kształtowaniem się indywidualności w pełni ludzkiego stworzenia, nazywanego w skrócie "dzieckiem". Barbara Smolińska - doktor nauk humanistycznych, wykładowca w SWPS, psychoterapeuta w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji. Ma licencję psychoterapeuty, trenera, superwizora treningu i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej, mediacjach małżeńskich oraz prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.
Data wydania: 2006-10-01
ISBN: 978-83-60207-80-2, 9788360207802
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Seria: Psychologia na Co Dzień
Kategoria: Macierzyństwo
Stron: 464

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szczęśliwe dzieciństwo. Dojrzałe rodzicielstwo. Drogi proste i bezdroża nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szczęśliwe dzieciństwo. Dojrzałe rodzicielstwo. Drogi proste i bezdroża. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl