Szkoła i nauczyciel w obliczu zmian społecznych i edukacyjnych

Mirosław Józef Szymański, Joanna Małgorzata Łukasik, Inetta Nowosad
Szkoła i nauczyciel w obliczu zmian społecznych i edukacyjnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przeobrażenia, jakie dokonują się w każdym obszarze życia człowieka, wymagają zmodyfikowanego podejścia: kształcenia i wychowania, młodych ludzi, które pozwoli funkcjonować w świecie zgodnie z wymaganiami czasów w duchu uniwersalnych wartości. Uwzględniając powyższe uznano za niezwykle ważnie skoncentrowanie uwagi na szkole i nauczycielach, których udział w kreowaniu nowej jakości edukacji jest nieoceniony. Oni są bowiem odpowiedzialni za stworzenie nowej kultury uczenia się. Bezsprzecznie tempo doświadczanych zmian i „kurczący się” świat wymuszają inne niż dotychczas podejście do miejsca i roli szkoły (organizacji, metod pracy, sposobu funkcjonowania i in.) oraz nauczycieli, wyostrzając znaczenia wiedzy połączonej z refleksyjnością i krytycznym myśleniem.

Data wydania: 2021-06-10
ISBN: 978-83-8095-948-4, 9788380959484
Wydawnictwo: Impuls
Stron: 200
dodana przez: chudini0505

Autor

Mirosław Józef Szymański Mirosław Józef Szymański
Urodzony 29 stycznia 1942 roku w Polsce (Borszczow)
profesor zwy­czajny Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi; socjolog edu­kacji i pedagog, członek Prezydium Komi­tetu Nauk Pedagogicznych PAN, członek K...

Pozostałe książki:

O metodzie projektów Socjologia edukacji Codzienność szkoły. Nauczyciel Edukacyjne problemy współczesności Codzienność szkoły. Uczeń
Wszystkie książki Mirosław Józef Szymański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szkoła i nauczyciel w obliczu zmian społecznych i edukacyjnych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Plebiscyt - weź udział!

Cytaty z książki

O nie! Książka Szkoła i nauczyciel w obliczu zmian społecznych i edukacyjnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe