Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela

Yosef "Yossi" Melman, Dan Raviv
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pasjonująco napisana i znakomicie udokumentowana historia najsłynniejszej agencji wywiadowczej świata. Są tu opisy najbardziej spektakularnych akcji inspirowanych przez izraelski wywiad, m.in. operacji Piorun – odbicia pasażerów porwanego samolotu Air France z Izraelczykami na pokładzie, czy operacji Opera – zbombardowania irackiego reaktora atomowego w Tammuzie w 1981 roku. Autorzy nie stronią od spraw kontrowersyjnych i wyciągają na światło dzienne dyskusyjne działania Mossadu, takie jak funkcjonowanie Kidonu, „Mossadu w Mossadzie”, elitarnego oddziału wyspecjalizowanego w zabójstwach politycznych, który jest oskarżany o zamordowanie czterech irańskich fizyków pracujących nad programem nuklearnym Teheranu. W książce pojawia się też wątek polski: to historia przekazania ambasadzie Izraela sławnego referatu Chruszczowa na XX zjeździe WKP(b), wówczas jeszcze tajnego, przez polskiego dziennikarza żydowskiego pochodzenia Wiktora Szpilmana-Grajewskiego, który romansował z sekretarką Edwarda Ochaba Łucją Baranowską.
Data wydania: 2017-05-17
ISBN: 978-83-8049-496-1, 9788380494961
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Linie Frontu
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 512
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Yosef "Yossi" Melman Yosef "Yossi" Melman
Urodzony 27 grudnia 1950 roku
Urodzony w Polsce (jego rodzinawyemigrowała do Izraela w 1957 roku) izraelski pisarz i dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz stypendysta na Harvardzie. W latach 1969–1972 służył w Siłach Obronnych Izraela. Przez lata ko...

Pozostałe książki:

Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela Nuklearny sfinks. Iran Mahmuda Ahmadinedżada
Wszystkie książki Yosef "Yossi" Melman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2021-05-30
8 /10
Przeczytane 08. Historia - inne 09. Ogólnowojskowe 09a. Wywiad i siły specjalne

Rewelacja. W sposób bardzo przystępny, metodycznie rozdział po rozdziale wyłożone informacje o izraelskim wywiadzie i siłach specjalnych. Omówione zostały różne agencje z wyjaśnieniem ich "zakresu obowiązków" i struktury. W sposób najbardziej szczegółowy jak się da, autorzy omawiają wszystkie ważniejsze operacje (o których usłyszał świat) przeprowadzone przez izraelski wywiad i siły specjalne - zarówno te udane, jak i te zakończone fiaskiem. Ponadto wiele można się dowiedzieć o zawiłych układach panujących pomiędzy państwami bliskiego wschodu.

× 6 | link |
AG
@agnieszka.po
2024-05-14
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl