Szpital Babylon: Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi

Imogen Edwards-Jones
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Szpital Babylon: Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Zajrzyj za zamknięte drzwi szpitala Babylon, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych. Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą instytucją pod każdą szerokością geograficzną. Imogen Edwards-Jones oraz Autor Anonimowy pokażą nam, jak desperacko ratuje się życie i co się dzieje, kiedy tego życia uratować się nie da. Zobaczymy lekarzy, którzy sypiają z pielęgniarkami i pacjentów, którzy sypiają z lekarzami. Dowiemy się, gdzie jest największy rynek organów do przeszczepów, jak działają firmy farmaceutyczne, a także jak długo można czekać na … izbie przyjęć. Spotkamy ludzi, którzy za dnia walczą o cudze życie, by po godzinach zarabiać na własne pompując botoks i wydłużając penisy. Zrozumiemy, dlaczego ta praca zmienia człowieka na zawsze. „Szpital Babylon” to ostra jazda bez trzymanki. Dogłębnie i niezwykle wnikliwie obnaża świat współczesnej medycyny. Otwiera oczy na wiele kwestii. Po tej książce pobyt w szpitalu czy wizyta u lekarza nigdy nie będą już takie same. Dowcipna i zarazem przerażająca lektura. Idealna dla wszystkich wielbicieli seriali medycznych. Jedna z najlepszych pozycji w serii Babylonów.  
Tytuł oryginalny: Hospital Babylon
Data wydania: 2012-10-03
ISBN: 978-83-7642-045-5, 9788376420455
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Babylon, tom 6
Stron: 352
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szpital Babylon: Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2021-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

''Problem z genialnymi lekarzami jest taki, że przyciągają więcej'' klientów''; ludzie zaczynają wybierać wasz szpital[...]. Listy oczekujących się wydłużają, a wydajność maleje. Nie, nie, nie, dar i geniusz nie są czymś, czemu należy przyklaskiwać''

Widzę że opinie o tej książce są dość zróżnicowane. Ja uplasuję się w grupie tych dla których jest to przeciętnie opowiedziana, wtórna historia. Niewiele dowiedziałam się nowego z tej pozycji .Bo to że w szpitalach ''brud, smród, kiła i mogiła'', że zacytuję próbkę czyjejś radosnej twórczości, przeczytanej na jakiejś ścianie, jakiegoś bloku, to wiadomo nie od dziś i wcale po to właśnie nie trzeba akurat jechać do szpitala angielskiego.

Absurdalne zarządzenia, złe gospodarowanie wszelkimi środkami i nie traktowanie równo wszystkich pacjentów, to też żadna nowina. Pewne novum stanowiły dla mnie opisy ekscesów tak zwanych lekarzy. W dużej części właśnie o tym jest ta książka. O tym jak się ''relaksują'' lekarze i pielęgniarki. Kto komu i gdzie robi laskę, skąd biorą kokę by się ''znieczulić'' na całe zło SOR - u.

Kto przychodzi na 24 godzinny dyżur na gigantycznym kacu i gdzie chodzi się na darmową wyżerkę. Jeśli chodzi o ''przypadki'' medyczne, cóż tutaj też nie ma jakiegoś większego zaskoczenia. Jeden wypadek, kilka poparzeń, poronienie, poród na korytarzu, złamane biodro pewnej staruszki. A propos, staruszkowie też i tutaj traktowani są po macoszemu. Wspomniani dwa razy, pierwsze to właśnie to biod...

{}× 8 | link |
@Evita
2020-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Szpital Babylon: Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Hotel Babylon
Hotel Babylon
Imogen Edwards-Jones
{}9/10
Coś dziwnego dzieje się z ludźmi, jak tylko zameldują się w hotelu. Nawet, jeśli są porządni i zrówn...
Air Babylon
Air Babylon
Imogen Edwards-Jones
{}8.8/10
Air Babylon opisuje 24 godziny z życia linii lotniczej na brytyjskim lotnisku. Akcja książki rozkręc...
Fashion Babylon
Fashion Babylon
Imogen Edwards-Jones
{}4/10
Fashion Babylon opisuje sześć miesięcy z życia cenionej brytyjskiej projektantki mody, która próbuje...
Plaża Babylon
Plaża Babylon
Imogen Edwards-Jones
{}7/10
Z grupą milionerów i celebrytów Plaża Babylon zabierze Cię do świata, gdzie standardem jest ekstrema...
Pop Babylon. Kulisy showbiznesu
Pop Babylon. Kulisy showbiz...
Imogen Edwards-Jones
Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć co przeżywali Michael Jackson, Amy Winehouse, Whitney Houston i...
Ślubny Babylon
Ślubny Babylon
Imogen Edwards-Jones
{}7.5/10
Co sprawia, że na jeden dzień w życiu jesteśmy w stanie przeznaczyć majątek? Czemu przemówienia wese...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl