Tajemnice Indeksu Glikemicznego

Michel Montignac
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tajemnice Indeksu Glikemicznego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Michel Montignac - twórca podstaw dla nowej filozofii odżywiania, od ponad dwudziestu lat dowodzi, że wybory żywieniowe, jakich dokonujemy, są decydujące dla naszego zdrowia.
Niewielka zmiana zwyczajów żywieniowych może w istocie pozwolić nam nie tylko na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale też uchronić nas przed innymi chorobami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca czy dolegliwości serca i układu krążenia.
Metoda MONTIGNAC głosi, że czynnik energetyczny nie jest decydujący w przybieraniu na wadze i że najważniejsza w produkcie spożywczym jest jego jakość, a nie kaloryczność.
Ta książka wyjaśnia czym jest indeks glikemiczny (IG), na czym polega jego decydujący wpływ na to, czy ubytek wagi będzie trwały. Zawiera liczne, przydatne tabele z wartościami indeksów glikemicznych wybranych produktów spożywczych.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-88108-32-7, 9788388108327
Wydawnictwo: ARTVITAE
Kategorie: Diety, Poradniki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tajemnice Indeksu Glikemicznego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@landrynkowa
2022-02-06
7 /10
Przeczytane

To niezbyt gruba książka, ale zawiera wiele przydatnych informacji. W zasadzie to z niej dowiedziałam się wszystkiego na temat tego mitycznego IG. Eksploruję ten temat już od dość dawna i jak dotąd z rzadka trafiałam na rzetelną publikację. Mnie nie bardzo interesują doświadczenia innych w temacie bo zważywszy na indywidualność każdego człowieka, to co dobre dla osoby X, niekoniecznie dobre będzie dla mnie. Potrzebowałam czegoś w rodzaju kompendium uporządkowanej wiedzy na temat zagadnienia i w tej niewielkiej książeczce znalazłam wiele odpowiedzi, m.in. o zaburzeniach związanych z wydzielaniem insuliny, jak indeks glikemiczny wpływa na organizm, jak dobierać produkty, jak organizować własną dietę w oparciu o IG.
Książka jest wzbogacona o mnóstwo tabel określających wartości IG produktów.
Uważam, że jest to jeden z lepiej opracowanych poradników w tym temacie. Krótko, konkretnie i na zadany temat bez niepotrzebnego przeżywania osobistych historii rzeszy ludzi borykających się z tym problemem.

× 9 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajemnice Indeksu Glikemicznego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl