Tak rozmyślał, będąc w drodze. Opowiadania karkonoskie

Grzegorz Nowicki, Grzegorz Nowicki
Tak rozmyślał, będąc w drodze. Opowiadania karkonoskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czas w Opowiadaniach karkonoskich Grzegorza Nowickiego jest płynny. Przeszłość brata się z przyszłością, bo ta z kolei jest konsekwencją teraźniejszości, która wyrasta z przeszłości… Krajobrazy, ludzkie historie, wielkie wydarzenia zaklęte są w małych przedmiotach, okruchach rzeczywistości, które choć tak drobne, zawierają w sobie opowieści o wszystkim, czego były niemymi świadkami. Są jak ślady pozostawione w labiryncie, którego przemierzanie okazuje się… lekturą tyleż wdzięczną, co zastanawiającą. Autor prowadzi Czytelnika od starego kapelusza z cyrku w dawnym Hirschbergu przez chałupę stojącą gdzieś pod Karkonoszami czy w Rudawach Janowickich, na Śnieżkę z nieistniejącym już schroniskiem, do groty proroka na górze Witosza albo i do jeleniogórskich podziemi. I nie wiadomo, co tam znajdzie albo kogo spotka. A może wiadomo? Książka z serii „Z Biblioteki Ducha Gór”, nagrodzona w II Konkursie Literackim „Z Biblioteki Ducha Gór”.  
Data wydania: 2017-12-15
ISBN: 978-83-65895-20-2, 9788365895202
Wydawnictwo: Poligrafia Ad Rem
Seria: Z Biblioteki Ducha Gór
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 218
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tak rozmyślał, będąc w drodze. Opowiadania karkonoskie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tak rozmyślał, będąc w drodze. Opowiadania karkonoskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl