Tamtego życia już nie ma. Reportaże o uchodźcach w Polsce

Marta Zdzieborska
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tamtego życia już nie ma. Reportaże o uchodźcach w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Obcy, niebezpieczni, nieobliczalni. Zaleją Polskę, wysadzą się w powietrze. Stali się bohaterami nagłówków gazet i kipiących nienawiścią wpisów na forach internetowych. Każdy o nich mówił i każdy był na ich temat ekspertem. To ludzie, których trzeba się bać lub odwrotnie – należy im pomóc bez względu na konsekwencje. Zredukowani do grupy siedmiu tysięcy uchodźców, których polski rząd zobowiązał się przyjąć jesienią 2015 roku w Brukseli, są symbolem podzielonej Polski.
Ale oni byli tu wcześniej. Nie przedzierali się łodziami przez Morze Śródziemne i nie forsowali kolejnych granic na szlaku wiodącym do Niemiec i innych bogatych krajów Europy. Są niemedialni i na uboczu. Ubierają się w lumpeksach, robią zakupy w dyskontach, przekrzykują się w autobusach, pracują na budowach, stoją po zasiłki z pomocy społecznej i tłoczą się z tobołami na dworcach. Zgorzkniali, smutni, radośni, roszczeniowi, niespełnieni. Uciekli ze swojego kraju przed wojną, prześladowaniami lub ludzkim gniewem. Musieli wyjechać z dnia na dzień, zostawiając za sobą wszystko: dom, pracę, rodzinę i pozycję społeczną. Yasser oprowadzał po Syrii wycieczki, Ali służył w afgańskiej armii, Szirin walczyła w Iranie o prawa kobiet, B. pracowała jako tłumaczka dla amerykańskich wojsk w Iraku. Bez względu na to, jak długo są w Polsce, marzą o powrocie do domu. Bo tylko tam mogą być w pełni sobą.
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-8139-216-7, 9788381392167
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 175
dodana przez: ladymakbet33

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kryzys migracyjny

27.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kim są uchodźcy? To ludzie, którzy z rozmaitych pobudek (wojna, prześladowania na tle rasowym, religijnym) zmuszeni zostali, aby opuścić swoją ojczyznę. Ich masowy napływ w poszukiwaniu innego życia przyczynił się do kryzysu migracyjnego. I o tym między innymi jest ta praca, co do której mam sporo uwag. Zacznę od tego, że treść zaprezentowana w o... {} Recenzja książki Tamtego życia już nie ma. Reportaże o uchodźcach w Polsce

@ladymakbet33@ladymakbet33 {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tamtego życia już nie ma. Reportaże o uchodźcach w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe