Tiny Pretty Things

Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Tiny Pretty Things
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Black Swan meets Pretty Little Liars in this soapy, drama-packed novel featuring diverse characters who will do anything to be the prima at their elite ballet school. Gigi, Bette, and June, three top students at an exclusive Manhattan ballet school, have seen their fair share of drama. Free-spirited new girl Gigi just wants to dance—but the very act might kill her. Privileged New Yorker Bette's desire to escape the shadow of her ballet star sister brings out a dangerous edge in her. And perfectionist June needs to land a lead role this year or her controlling mother will put an end to her dancing dreams forever. When every dancer is both friend and foe, the girls will sacrifice, manipulate, and backstab to be the best of the best.  
Data wydania: 2015-05-26
ISBN: 0-06-234239-8, 0062342398
Język: angielski
Wydawnictwo: HarperTeen
Cykl: Tiny Pretty Things, tom 1
Stron: 448
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W rytm!

11.01.2021

Szkoły baletowe od zawsze cieszyły się złą sławą. Presja nakładana na uczniów wiązała się z wieloma skandalami. Nie bez kozery powstały reformy, które zaczęły zwracać uwagę na odpowiednią wagę uczniów i ich zdrowie psychiczne. Zaburzenia odżywiania były i zapewne będą tam codziennością, bo i sam balet ma być perfekcyjny, pozbawiony wszelkich skaz.... Recenzja książki Tiny Pretty Things

Gdy rywalizacja bierze górę nad przyjaźnią rodzą się demony

27.12.2020

FABUŁA: Wkraczamy w świat szkoły baletowej, w której główne role, perfekcja i nieustanna rywalizacja to najważniejsze elementy. Cała treść jest podzielona na 2 sezony: jesienny i wiosenny, a historię poznajemy z perspektywy 3 baletnic: Gigi, Bette oraz June. Mordercze treningi, małe posiłki, wieczna walka o bycie najlepszym to codzienność tych dzi... Recenzja książki Tiny Pretty Things

Kiedy ambicja bierze górę nad przyjaźnią

6.02.2021

Gigi, June i Bette to uczennice elitarnej szkoły baletowej. Dziewczyny różnią się od siebie: Gigi jest nową, czarnoskórą baletnicą, June toczy walkę z samą sobą i swoją matką, a przy okazji poszukuje ojca. Natomiast Bette to prawdziwa królowa tego przybytku, gnębiona przez ambicje własne i swojej rodzicielki. Łączy je tylko jedno- balet. A przy ok... Recenzja książki Tiny Pretty Things

@Rakshell@Rakshell × 1

Perfekcja ma swoją cenę

28.02.2021

Archer School jest prestiżową placówką, szkołą z internetem dla baletnic, a o miejsce w niej jest bardzo trudno. Dla najzdolniejszych baletnic jest to szansa na przyszłoś , o której marzy każda - na scenie najbardziej znanych teatrów narodowych. Niestety drzwi do sławy i uznania nie stoją otworem przed wszystkimi. W tej szkole liczą się tylko najl... Recenzja książki Tiny Pretty Things

Moja opinia o książce

Opinie

@very.little.book.nerd
2021-05-23
8 /10
Przeczytane

„Tiny Pretty Things” to książka, której fabuła kręci się wokół baletu. I chociaż w każdej szkole uczniowie rywalizują między sobą o jak najlepsze wyniki, tutaj ta rywalizacja przybrała zupełnie inny poziom. Balet, który miał być pasją, stał się powodem intryg, paskudnych żartów i nieszczęśliwych wypadków. Dziewczyny, które miały być przyjaciółkami, stały się wrogami myślącymi głównie o tym, jak wyeliminować pozostałe.

W „Tiny Pretty Things” podobało mi się naprawdę wiele rzeczy. Zaczynając od fabuły, która może i nie była szczególnie rozbudowana, ale jednak w książce cały czas coś się działo, przez co nie było ani trochę miejsca na nudę, a kończąc na ciekawie przedstawionych problemach z którymi zmagały się trzy główne bohaterki, takimi jak trudne relacje z rodzicami czy zaburzenia odżywiania. Strasznie spodobało mi się też to, jak została przedstawiona rzeczywistość w szkole baletowej. I chociaż ta książka klasyfikowana jest jako literatura młodzieżowa, czasami czułam się tak, jakbym czytała niezwykle wciągający thriller psychologiczny.

× 2 | link |
@esclavo
2021-01-12
7 /10
Przeczytane

Nie od dziś wiadomo, że okres szkoły nie jest łatwy. A jeszcze trudniej robi się gdy w grę wchodzą: rywalizacja, niespełnione ambicje rodziców, odrzucenie czy problemy ze zdrowiem. Szkoła baletowa okazuje się miejscem pełnym brudu, zawiści i chorej żądzy sławy. Czytając łatwo się zapomina, że bohaterowie mają tylko po 16lat, więc nie spodziewajcie się przyjemnej młodzieżówki o niczym. To powieść pełna emocji, które nie są łatwe. Brutalność nastolatek i dążenie do celu po trupach, to idealne połączenie, by stworzyć powieść, która może wstrząsnąć czytelnikem.

Autorka głównie skupiła się na psychologicznej warstwie postaci, która jest mocno rozbudowana, przynajmniej na tle całej powieści. Fabuła raczej jest prosta, dla mnie zabrakło baletu w balecie. Trochę liczyłam na wtajemniczenie w ten piękny taniec. Książka ma też wiele znaków zapytania, nie wiemy kto stoi za atakami na bohaterki, możemy się tylko domyślać, co też nie jest łatwe. Trochę mi to ciążyło, wprowadzało chaos i w żaden sposób nie pomagało w polubieniu pastaci.
Nikt z bohaterów nie wzbudził we mnie cieplejszych uczuć, mimo młodego wieku każdy ma coś za uszami.

Powieść na pewno jest czymś nowym i wyróżnia się na tle standardowych młodzieżówek. Ciężko mi jednak jednoznacznie określić czy mi się podobała, bo brakuje mi odpowiedzi. Liczę na kolejną część, która rozwiąże wszystkie tajemnice.

× 1 | link |
@ksiazkowa.gladys
2021-02-21
6 /10
Przeczytane

Choć jest to książka, która została wydana już w 2015 roku, ja usłyszałam dopiero o niej jak powstała ekranizacja na Netflixie. Oczekiwałam czegoś więcej po tej książce. Połączenie "Czarnego Łabędzia" i "Prettty Little Liars", które swego czasu uwielbiałam - właśnie to mnie skłoniło do sięgnięcia po tę książkę. Mimo, że początek książki był bardzo interesujący i wciągający, to jednak z każdą kolejną stroną robiło się coraz nudniej...

Mamy tutaj trzy bohaterki, trzy baletnice: Gigi, Bete i June. Są różne ale jednak coś je ze sobą łączy. Każda chce być najlepsza w tym co robi. Jednak to Gigi zostaje zauważona i otrzymuje główną rolę. Niestety dążenie do celu, sprawia, że dziewczyny nie zważają na nic. Przysłowie "po trupach do celu" pasuje tutaj idealnie.

Do czego są zdolni ludzie aby dostać to czego pragną?

Tak naprawdę nic się nie dzieje w tej książce. Jakiś wątek się zaczyna, robi się ciekawie, ale zostaje szybko odsunięty na bok. Przez co nie da się do końca wciągnąć w całą historię.

× 1 | link |
@magdalena.lesz
2021-06-01
9 /10
Sona Charaipotra Dhonielle Clayton 2021
JU
2021-05-31
5 /10
Przeczytane
@book.lynn
2021-05-24
8 /10
Przeczytane
@Doris_2
2021-03-02
7 /10
Przeczytane
@olgajarozek
2021-02-28
8 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2021-02-19
3 /10
@Angel
2021-02-16
6 /10
Przeczytane
@Rakshell
2021-02-06
7 /10
BL
2021-01-09
7 /10
Przeczytane
@nikolajablonska37
2021-01-04
9 /10
Przeczytane
@Bookallia
2021-01-03
8 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2020-12-26
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“ Niektórzy wiedzą jak to jest być tancerzem ale zapominają jak to jest być czlowiekiem. ”
#
“To miejsce - rozgląda się wkoło, jakby chciał podzielić się tajemnicą - ujawnia w ludziach najmroczniejsze brudy. Najmroczniejsze w każdym z nas. Nawet ja robiłam rzeczy, z których nie jestem ...”
#
“To miejsce - rozgląda się wkoło, jakby chciał podzielić się tajemnicą - ujawnia w ludziach najmroczniejsze brudy. Najmroczniejsze w każdym z nas. Nawet ja robiłam rzeczy, z których nie jestem ...”
#
“- Czemu potrzebuję szczęścia? – Przycisnęłam nos do terrarium, zastanawiając się, czy uda mi się wytresować motyle tak, żeby siadały na moich włosach niczym na gałązkach. – Każdy go trochę pot...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Shiny Broken Pieces
Shiny Broken Pieces
Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
June, Bette, and Gigi have given their all to dance at Manhattan’s most elite ballet school. Now the...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl