Tłumacze ciszy. Opowiadania bieszczadzkie

Krzysztof Wiktorowicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tłumacze ciszy. Opowiadania bieszczadzkie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Proza Krzysztofa Wiktorowicza wyrosła z fotografii. Połączenie bystrego oka fotografa z wieloletnim obcowaniem z Bieszczadami przełożyło się na słowo pisane w sposób rzetelny i w szczegółach wiarygodne. Autor przez kilka dekad kolekcjonował nie tylko zdjęcia, ale i coś bardziej wartościowego, czego nie jest w stanie zarejestrować obiektyw aparatu fotograficznego bieszczadzkie obrazki obyczajowe i sylwetki ludzi "w Bieszczad wrośniętych", innych niż gdziekolwiek indziej. Wchodząc z nimi w bezpośrednie, często bliskie relacje, a pozostając jednocześnie kimś z zewnątrz, widział więcej i wyraźniej. Sumę tych najróżniejszych wrażeń zawarł w osiemnastu skrzących się humorem, czasem dramatycznych opowiadaniach. Ich największym walorem jest to, iż autor przybliża Czytelnikowi Bieszczady nie poprzez stereotypowy obraz połonin i huculskich koni, które woli fotografować, lecz pokazując tamtejszych ludzi z krwi i kości, ludzi tworzących jedyny i niepowtarzalny bieszczadzki klimat. Nie szczędzi swym postaciom ironii, chwilami złośliwości - nie mniej nie jest w stanie ukryć ogromnej do nich sympatii. Najlepiej wyraża to, dedykując ten zbiór słowami "Ludziom stamtąd - wśród których mam zamiar spędzić następne życie."
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89183-49-1, 9788389183491
Wydawnictwo: Libra

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tłumacze ciszy. Opowiadania bieszczadzkie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@joanna123
2020-04-01
Przeczytane

Książka jest wciągającą opowieścią i tajemnicą w jednym. Ciekawy jest fakt, że na temat autora wiemy tylko tyle, jakie nosi imię i nazwisko. Nie znamy żadnych faktów biograficznych, nie wiemy, jak wygląda. Autor nie chciał opublikować żadnych informacji o sobie. Pozostawił jedynie tę książkę. Dziwną, intrygującą, wciągającą. Składa się z kilkunastu opowiadań, które według mnie, każdy może zinterpretować zupełnie inaczej. Już sam tytuł stał się dla mnie zachętą. Nie mniej intrygująca jest okładka książki. Zapewniam Was, że się nie rozczarujecie. Książkę przeczytałam w jeden wieczór.

| link |
@ReginaCatta
2019-11-24
7 /10
Przeczytane Mieszka ze mną Opowiadania Bieszczady Mieszka z M&J Półka J

Po pierwszym rozdziale odechciało mi się czytać. Potem było już lepiej, a pod koniec żal, że to już koniec.
Cudny rozdział o Kocie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tłumacze ciszy. Opowiadania bieszczadzkie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl