Triumf owiec

Triumf owiec
3.86
Ocena 3.86 na 5 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Owce wracają! Kontynuacja rewelacji literackiej "Sprawiedliwość owiec", najw...
Owce wracają! Kontynuacja rewelacji literackiej "Sprawiedliwość owiec", największego przeboju roku w Polsce 2006 w kategorii proza obca, sprzedanego w 70 tysiącach egzemplarzy. Teraz znowu głos mają owce. Ale nie tylko... Do gry wkraczają również kozy, obcy niestrzyżony baran i tajemniczy Garo...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788324138739
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Owce mają głos!
Leonie Swann jest absolwentką psychologii marketingu i reklamy, filozofii i literatury angielskiej w Monachium i w Berlinie, gdzie obecnie mieszka. Swój doktorat pisała o roli zwierząt w literaturze angielskiej. Badania te zainspirowały ją do napisania kryminalnej powieści filozoficznej „Sprawied...
Napisz swoją opinię

Opinie

@closer
@closer 2011-07-02
Przeczytane (2011-07-02)
zafascynowana "sprawiedliwością owiec" sięgnęłam po drugą część. już od początku nasuwającą się myślą było: jaka ta książka jest przerażająca w porównaniu z pierwszą częścią! tajemnice i tajemnice. jak zwykle nie wiadomo o co chodzi, a owce nawet nie rozumieją większości ludzi, bo gadają po europejsku. no i ten groźny Garou. na szczęście są kozy, które wnoszą jeszcze więcej zamieszania ;) no i Mama, bez tej bohaterki książka nie byłaby taka sama. oczywiście książka niesamowicie wciąga, ale mimo wszystko chyba moim faworytem pozostanie "sprawiedliwość owiec".
@Endurance
@Endurance 2011-08-11
Przeczytane (2011-08-11)
Książka niczym mi nie przypominała "Sprawiedliwości owiec", chociaż nie oznacza to, że była gorsza - po prostu inna. Momentami byłam tak przerażona tym co się stanie, że bałam się dalej czytać (to nie na moje nerwy). Jednak ostatecznie trzeba mieć na uwadze tytuł. Jednak dalej pozostanie dla mnie zagadką dlaczego owce nazywają Francję Europą, Irlandię nie?O_o
@mru
@mru 2011-10-03
Przeczytane (2011-01-01)
Jestem w podobnej sytuacji, co maniaczka06. Czytam tą książkę od niemal dwóch miesięcy i nie mogę jej skończyć. Ostatni raz miałam tak z "Lalką" B.Prusa, ale tą w końcu przeczytałam. Być może kiedyś zrobię drugie podejście, ale na samą myśl mnie wzdryga.
@patrylandia
@patrylandia 2011-12-19
A ja jestem zachwycona. Przeczytałam ją w weekend i normalnie miałam wrażenie, że "strzygę uszami" ;-) Polecam.
@Alison164
@Alison164 2012-04-03
Książka nie gorsza od poprzedniej :)
@saligia79
@saligia79 2011-10-03
Przeczytane (2011-10-04)
Totalne rozczarowanie :(
Triumf owiec

Owce wracają!
Kontynuacja rewelacji literackiej "Sprawiedliwość owiec", największego przeboju roku w Polsce 2006 w kategorii proza obca, sprzedanego w 70 tysiącach egzemplarzy.
Teraz znowu głos mają owce. Ale nie tylko...
Do gry wkraczają również kozy, obcy niestrzyżony baran i tajemniczy Garou...

Triumf owiec to bestseller w Niemczech już w pierwszym tygodniu sprzedaży
[lista 3. msc."Der Spiegel" 22 lipca 2010]

Owce z Glennkill opuszczają bujne zielone łąki Irlandii i przybywają do zaśnieżonej Francji z nową pasterką Rebeką, córką zamordowanego starego pasterza George'a. Rebece towarzyszy jej matka, zwariowana tarocistka, uwielbiająca likierek i ciągle kłócąca się z córką.
Zatrzymują się na zimowym pastwisku w pobliżu starego zamczyska, w którym kiedyś mieścił się zakład dla obłąkanych. Matka Rebeki wróży, że stanie się coś złego (czemu trudno się dziwić, bo w jej talii brakuje wielu kart zwiastujących dobre zdarzenia). I rzeczywiście zaczyna się coś dziać. Owce dowiadują się od swoich nielubianych sąsiadek kóz (które zdaniem owiec cuchną i są szalone), że w okolicy grasuje tajemniczy potwór zwany Garou.... Kim jest Garou? Może wilkiem. Może wilkołakiem. A może kimś znacznie bardziej niebezpiecznym... Prawdę o nim odkryją owce po dramatycznym śledztwie. I wtedy znowu będzie sprawiedliwość. I triumf owiec. Jak w Folwarku zwierzęcym i Wodnikowym Wzgórzu zwierzęta przemówiły w Sprawiedliwości owiec. I powiedziały o ludziach więcej, niż sami wiemy o sobie. A że mówiły prawdę mądrze, śmiesznie i wzruszająco, powieść stała się rewelacją literacką.

Sprawiedliwość owiec wydano w 25 krajach. W Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. W Polsce - 70 tysięcy egzemplarzy. Przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów "Newsweek Polska". Leonie Swann studiowała psychologię marketingu i reklamy, filozofię i literaturoznawstwo (literatura angielska) w Monachium i w Berlinie, gdzie obecnie mieszka. Tematem jej pracy doktorskiej była rola zwierząt w literaturze angielskiej, co zainspirowało ją do napisania filozoficznej powieści kryminalnej Sprawiedliwość owiec. Obie powieści Leonie Swann dają wyrafinowaną intelektualną rozrywkę najwyższej próby, ale i czystą rozrywkę.

Współtworzący tą stronę
puchar @closer @closer pierwsza opinia