Trzej Królowie. Biografia

Roman Zając
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Trzej Królowie. Biografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Potężni magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?

Być może nie istnieli, raczej nie było ich trzech, a już na pewno nie byli żadnymi królami. Prędzej mędrcami lub perskimi magami. Czy byli wyznawcami wielkiej, o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem, do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co wspólnego ma z nimi Marco Polo?

Trzej królowie to jedni z najbardziej tajemniczych bohaterów Biblii. Napisano w niej o nich dwanaście zdań, do których tradycja dopisała setki następnych, sprawiając, że Kacper, Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza mężczyzn, o których tak naprawdę niezbyt wiele wiadomo? Co sprawiło, że stali się bohaterami wielu obrazów, książek i filmów, a o ich relikwie wybuchały wojny? Z jakiej przyczyny stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?

Roman Zając jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę dotyczącą mędrców ze Wschodu. Ta książka to podróż przez wieki, koncepcje i teorie w ślad za gwiazdą zmierzającą do Betlejem.

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-240-6109-9, 9788324061099
Wydawnictwo: Znak
Stron: 384
dodana przez: jatymyoni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trzej Królowie czy trzej Magowie?

28.12.2020

Książkę otrzymałam do zrecenzowania z wydawnictwa Znak Słowa z opisu książki: „Potężni magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?” uświadomiły mi, że faktycznie, mało o nich wiem. Chyba wszyscy wiemy to, co jest napisane w Ewangelii o wędrówce Trzech Królów, s... Recenzja książki Trzej Królowie. Biografia

Trzej Królowie. Kim naprawdę byli i skąd przybyli?

12.01.2021

Wszyscy o nich słyszeliśmy, ale czy zastanawialiśmy się głębiej nad ich pochodzeniem? Kim byli? Skąd przybyli? Dokąd naprawdę zmierzali? Wiele jest opisów i obrazów tych wspaniałych mędrców, ale niewielu autorów tak dogłębnie zbadało temat, jak Roman Zając. Pojawiały się sugestie, że byli Magami. Czy rzeczywiście? Przybyli do Jezusa do Betlejem ze... Recenzja książki Trzej Królowie. Biografia

Trzej Królowie

23.02.2021

Ci, którzy uwielbiają mitologie, włącznie z judeo-chrześcijańską, z zaciekawieniem tę książkę przeczytają. Historie biblijne są fascynujące. Biblia dla jednych będzie świętą księgą odbieraną literalnie a dla innych obszernym dziełem gdzie trup ściele się gęsto a piętnastoletnie dziewice rodzą dzieci z magicznymi mocami. Wiele z tych historii jest ... Recenzja książki Trzej Królowie. Biografia

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-12-06
6 /10
Przeczytane

Książka autorstwa Pana Romana Zająca pt. ''Trzej Królowie. Tajemnica mędrców ze Wschodu'' to moim zdaniem jest przedstawienie w niej tajemnic, jakie skrywa literatura, sztuka, historia, którą do tej pory jeszcze nie znamy.

Trzeba podkreślić również to, że autor nie miał łatwego zadania, aby móc zobrazować Czytelnikom fakt czy naprawdę istnieli jego bohaterowie.

Nie ukrywam, że duże znaczenie dla mnie odegrało przeczytanie wstępu i czy decyzja o napisaniu tego niełatwego zagadnienia na temat trzech królów, które wymagało od niego wielu rozważań i pracy nad każdym napisanym rozdziałem.

Podobało mi się to najbardziej podczas zapoznawania się z tą książką to, że mogłam wybrać się w niezwykłą podróż, która była w pewien sposób ukazaniem tego, że jednak opisywani bohaterowie istnieli.

Może z początku czytając, tę książkę miałam mieszane uczucia, gdyż nie do końca rozumiałam wynikające treści po zapoznaniu się każdego z rozdziałów.

Autor umiejętnie potrafi korzystać ze sprawdzonych źródeł oraz zasięgnąć opinii osób zajmujących się na co dzień dziedzinami związanych z tematyką, z którą chce podzielić ze swoimi Czytelnikami, gdyż z czasem wymaga ona głębszych przemyśleń.

Elementem dodatkowym zamieszczonym w tej oto książce są trafnie zdjęcia, ilustracje.

Chciałam podkreślić to, że literatura tego rodzaju nie była dla mnie łatwa, aby móc ją w pełni zrozumieć.

Polecam przeczytać tę książkę.

× 11 | link |
@czyleciznamipilotka
2021-02-19
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-01-12
6 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2020-12-27
7 /10
Przeczytane Posiadam Święta Bożego Narodzenia

Cytaty z książki

O nie! Książka Trzej Królowie. Biografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl