Twórcy pogody

Tim Flannery
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Twórcy pogody
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rzadko zdarza się czas, kiedy los każdego z mieszkańców ziemi był zagrożony. Tak jest w chwili obecnej. Wielu z nas podejrzewa, że zmiany klimatu mają miejsce, ale czy jest to wielkie zagrożenie dla naszego świata czy tylko przesadzona bajeczka? A może to coś pośredniego - zagadnienie, z którym ludzkość będzie się musiała w końcu zmierzyć, ale może niekoniecznie teraz? W swej poruszającej książce, która już spotkała się z międzynarodowym aplauzem, australijski naukowiec Tim Flannery z zaangażowaniem tłumaczy to, co dzieje się na naszej planecie. Namawia nas do przyjrzenia się teraźniejszości, w której zmiany klimatyczne na poziomie globalnym mogą zniszczyć całe życie na ziemi i zagrozić naszemu przetrwaniu. Ta książka charakteryzuje się niekwestionowaną rzetelnością oraz zgrabnym i przystępnym stylem. Co oznacza pojęcie: zmiana klimatyczna? Jak ocieplenie klimatu wpłynie na nasze życie? Czy jest ono przyczyną gwałtowniejszych burz i częstszych susz? I czy takie zdarzenia są nieuniknione? Tim Flannery tłumaczy te ważne zagadnienia w sposób dostępny dla każdego czytelnika. Opowiada niesamowitą historię klimatu, trwającą miliony lat, abyśmy lepiej zrozumieli tarapaty, w jakich się znajdujemy. Każde państwo odczuwa wpływ tych zmian nieco inaczej, ale wszyscy mamy ze sobą coś wspólnego - to my jesteśmy dziś twórcami pogody. A nowy klimat, który tworzymy, zagraża przyszłości naszej cywilizacji. "Twórcy pogody" zmienią twoje życie. Przedmowy do polskiego wydania Twórców pogody napisali m.in. Marek Kamiński, Katarzyna Trzaskalska, Jarosław Kret oraz Tomasz Zubilewicz. OPINIE O POLSKIM WYDANIU (widoczne na tylnej okładce książki) Dzięki tej książce problem zmian klimatycznych przedstawiony jest w zupełnie innym świetle. Polecam ją tym wszystkim, którym przyszłość naszej planety nie jest obojętna. MAREK KAMIŃSKI To książka do której się wraca. Doskonale napisana, pełna faktów, które przekonają nawet największych sceptyków, że ocieplenie klimatu już trwa (...) KATARZYNA TRZASKALSKA (...) przeczytałem Twórców pogody Tima Flannery i powoli staję się wyspecjalizowanym "przeciwciałem" do walki z chorobą naszej cywilizacji (...) JAROSŁAW KRET Tę pozycję powinien znać każdy myślący i trzeźwo oceniający rzeczywistość człowiek (...) (...) uważam za zbawienne fakt, że dzieło to dotarło do Polski. TOMASZ ZUBILEWICZ
ISBN: 978-83-60206-99-7, 9788360206997
Wydawnictwo: C.K.A.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Twórcy pogody aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@konwallia
2008-01-06
10 /10
Przeczytane Biblioteczka Domowa

Książka wpadła w moje ręce po obejrzeniu filmu al Gore'a "Niewygodna prawda". Miałam do niej mieszane uczucia. Bałam się naukowego, ciężkiego języka oraz natłoku informacji. Nic bardziej mylnego. Książka ciekawie opisuje skomplikowane mechanizmy zachodzące w pogodzie i środowisku niegdyś jak i w czasach nam współczesnych. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że porywa czytelnika przedstawiając mu świat bliski aczkolwiek mimo wszystko odległy, mało znany i nierozumiany. Lektura zainteresuje nie tylko zaciętych ekologów i obrońców środowiska naturalnego. Powinna być lekturą obowiązkową każdego światłego człowieka. Mimo na pierwszy rzut oka skomplikowanej tematyki jest książką przystępną i interesującą.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Twórcy pogody. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl