Uchwycona w światło

Robert Goddard
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Uchwycona w światło
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Fotografik Ian Jarrett spotyka w Wiedniu piękną Marian Esguard i zakochuje się w niej bez pamięci. Po powrocie do Londynu wyprowadza się z domu, zostawiając żonę i córeczkę, i jedzie na umówione spotkanie z ukochaną. Marian się jednak nie pojawia - przepada jak kamień w wodę. Ian wszczyna poszukiwania, z dnia na dzień rujnując sobie karierę i burząc życie rodzinne. Tropiąc w Dorset nikłe ślady Marian, spotyka psychoterapeutkę, u której leczyła się Marian, a właściwie Eris Moberly; młoda kobieta cierpi bowiem na rozdwojenie jaźni i sądzi, że jest żyjącą w XIX wieku odkrywczynią techniki fotograficznej. Jeżeli to tylko urojenie, to czemu uduszono antykwariusza, który interesował się początkiem fotografii? Kto prześwietlił film ze zdjęciami zrobionymi przez Iana w Wiedniu? Skąd się wzięła na ulicy współczesnego miasta dziewiętnastowieczna pensjonarka? Jarrett zaczyna się orientować, że ktoś nim manipuluje, że ktoś go pragnie zniszczyć.

[Prószyński i S-ka, 2000]
Tytuł oryginalny: Caught in the Light
Data wydania: 2000-03-08
ISBN: 83-7255-673-3, 8372556733
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Biblioteczka Konesera
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 360

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uchwycona w światło? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-03-02
8 /10
Przeczytane 👨 autor : Goddard Robert ☘️ Przeniesione z LC

Ponieważ nie znałam autora , zupełnie nie wiedziałam czego mam się po tej książce spodziewać , tym bardziej że zaczyna się jak '' rasowe '' romansidło . Oto Ian Jarrett , mąż i ojciec czternastoletniej córki , z zawodu fotograf , wyjeżdża do Wiednia by na zamówienie pewnego wydawnictwa zrobić zdjęcia austriackiej stolica w zimowej szacie . Ian jest specjalistą w swojej dziedzinie więc niepocieszony jest kiedy nagle w kadr wchodzi mu bez pardonu dama w czerwonym płaszczu . Jednak dama jest bardzo piękna , a nasz fotograf nigdy nie stronił od romansów z pięknymi kobietami . Dalszy '' scenariusz '' zdaje się więc być przewidywalny . Ian zakochuje się bez pamięci , umawia się z Marian Esguard , tak ma na imię jego '' miłość '' , że wróci do domu , rozmówi się z żoną i zaczną nowe wspólne życie już razem . Tak też się dzieje . Ian oznajmia wieść hiobową swojej dotychczasowej rodzinie i wraca do ukochanej . Niestety ta tymczasem zwyczajnie znika , zostawiając mężczyźnie wiadomość że przeprasza i żeby jej nie szukał . Ale Ian jest uparty , zakochany i nieprzejednany i z mozołem ale jednak , posuwa się w swoich poszukiwaniach coraz dalej i dalej a to co odkrywa wprawia go w totalne zdumienie i niedowierzanie . Książka jest bardzo ciekawa , klasyczne romansidło zaczyna nabierać cech kryminalnych , (zaczynają ginąć ludzie) a nawet lekkiego zabarwienia metafizycznego . Postacie są dobrze i precyzyjnie obmyślone , tak te główne , jak i drugoplanowe . Mimo że wszystko dzieje się z pr...

| link |
OM
2007-12-30
8 /10
Przeczytane moja

Cytaty z książki

O nie! Książka Uchwycona w światło. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl