Ukraina i Ukraińcy w polskiej myśli politycznej. Od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej

Barbara Stoczewska
Ukraina i Ukraińcy w polskiej myśli politycznej. Od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest pierwszą na gruncie nauki polskiej publikacją tak szeroko traktującą o stosunkach przedstawicieli polskiej myśli wobec Ukrainy i Ukraińców. Autorka wybrała arcytrudną ścieżkę, zdecydowała bowiem skoncentrować się na tak wielu i tak różnorodnych doktrynach i środowiskach wyłącznie z jednego punktu widzenia, przez jedną soczewkę. Zadanie wyjątkowo złożone, mimo swej pozornej prostoty, symbolizowanej przez jeden wątek. Biorąc pod uwagę walory formalne, merytoryczne oraz warsztatowe, z satysfakcją rekomenduję opracowanie do wydania.

z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Włodzimierza Bernackieg

Data wydania: 2013-09-02
ISBN: 978-83-7571-222-3, 9788375712223
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza AFM
Stron: 389
dodana przez: jatymyoni

Autor

Barbara Stoczewska Barbara Stoczewska Profesor zwyczajny nauk społecznych. Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Z Krakowską Akademią związana od 2001 roku. Jest także ekspertem Państwowej Ko...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ukraina i Ukraińcy w polskiej myśli politycznej. Od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukraina i Ukraińcy w polskiej myśli politycznej. Od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl