Urząd marszałkowski koronny w bezkrólewiach XVII–XVIII wieku (1632–1736)

Krzysztof Wiśniewski
Książka Urząd marszałkowski koronny w bezkrólewiach XVII–XVIII wieku (1632–1736)
Książka Urząd marszałkowski koronny w bezkrólewiach XVII–XVIII wieku (1632–1736)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja przedstawia funkcjonowanie urzędu marszałkowskiego koronnego, jednej z najważniejszych instytucji władzy wykonawczej w dawnej Rzeczypospolitej. Omawia proces kształtowania się jego kompetencji, analizuje poszczególne prerogatywy marszałkowskie oraz stara się wskazać faktyczne miejsce i znaczenie marszałków w strukturze władzy w państwie. Aczkolwiek ustalenia autora, oparte na szerokiej kwerendzie źródłowej, dotyczą przede wszystkim działalności urzędu w bezkrólewiach, wnoszą też wiele istotnych spostrzeżeń na temat funkcjonowania Rzeczypospolitej i jej organów w okresach regnum. Trzeci tom z serii: Zamek Królewski w Warszawie. Studia i materiały Laureat nagrody Varsaviana 2015/2016 w Konkursie im. Hanny Szwankowskiej.  
Data wydania: 2015-11-18
ISBN: 978-83-7022-215-4, 9788370222154
Wydawnictwo: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Seria: Studia i Materiały
Kategoria: Historia
Stron: 500
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Urząd marszałkowski koronny w bezkrólewiach XVII–XVIII wieku (1632–1736) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Urząd marszałkowski koronny w bezkrólewiach XVII–XVIII wieku (1632–1736). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}