Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina

Adam Zamoyski
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wyjątkowa publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Zamoyski pisząc o Bitwie Warszawskiej spotykał się z uczestnikami walk, co zaowocowało żywą i wartką narracją. Barwne epizody oddające klimat epoki przetykane są świetnie naszkicowanymi portretami najważniejszych postaci ówczesnego konfliktu. Zamoyski przebieg bitwy opisuje szczegółowo, ale unika przy tym nieprzyjaznych dla czytelnika specjalistycznych opisów taktyki wojennej.

Niezaprzeczalnym atutem książki jest jej szata graficzna – żadna dotychczas wydana książka o Bitwie Warszawskiej nie zawierała tak wielu starannie dobranych zdjęć – czarno-białych i kolorowych. Polskie wydanie książki przygotowane przez Wydawnictwo Literackie różni się pod tym względem znacząco od wydania angielskiego.
Tytuł oryginalny: Warsaw 1920. Lenin's failed conquest of Europe
Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 978-83-08-07300-1, 9788308073001
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Historia
Stron: 292
dodana przez: Chassefierre
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Adam Zamoyski Adam Zamoyski urodził się w Nowym Jorku, a młodość spędził w Londynie. Jest absolwentem uniwersytetu w Oksfordzie, gdzie studiował historię, filologię francuską i rosyjską. Autor książek i artykułów, głównie na tematy związane z Polską. Często też wypowiada się n...

Pozostałe książki:

Chopin powściągliwy romantyk Paderewski Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966-2008 Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina Chopin: książę romantyków Orły nad Europą. Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej Święte szaleństwo. Romantycy, patrioci, rewolucjoniści 1776-1871 1812. Wojna z Rosją 1815. Upadek Napoleona i Kongres Wiedeński Last King of Poland Muzeum Narodowe w Krakowie i Kolekcja Książąt Czartoryskich Napoleon. Człowiek i mit Phantom Terror Poland. A Traveller's Gazetteer Polish Way Urojone widmo rewolucji. Tajne spiski i tłumienie ruchów wolnościowych 1789-1848
Wszystkie książki Adam Zamoyski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-05-03
8 /10
Przeczytane 02. I Wojna Światowa i okres międzywo

To już druga książka tego autora oceniona 8/10. Jest to ewidentnie dzieło adresowane do obcokrajowców, którzy nie orientują się w zawiłościach polskiej historii. Widać to po pewnych uproszczeniach i pobieżnym podejściu do niektórych zagadnień, które mogłyby być nie do strawienia przez czytelnika nie siedzącego w realiach Polski z pierwszych dziesięcioleci XX w. Powiem więcej - nawet dla większości polskich czytelników treści spokojnie wyczerpują zakres wiedzy absolutnie niezbędnej dla zrozumienia wagi wydarzeń tego okresu. Ogromnym atutem, na który zwracam uwagę, a którego często mi brakuje to mapy. Każdy etap zmagań zorientowany jest na poglądowych mapach, dających wyobrażenie o lokalizacji poszczególnych wydarzeń.

× 5 | link |
@ryszpak
2022-04-29
7 /10
Przeczytane A.D. 2021 Historia - XX wiek Konflikty dwudziestolecia Wojna - 1920 rok

Cytaty z książki

O nie! Książka Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl