Wieczność bez ciebie

Bożena Gałczyńska-Szurek
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Wieczność bez ciebie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Zbliżający się ślub pary polskich emigrantów, hrabiego Adama i pięknej pani adwokat Kamili, zakłóca szereg dziwnych zdarzeń. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu przyczynia się do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat. W rozwikłaniu sprawy pomaga policji agentka Interpolu Klara, która wraz ze swoim greckim mężem spędza wakacje w Zamościu. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stają bohaterom na przeszkodzie do szczęścia.
Data wydania: 2014-09-15
ISBN: 978-83-64312-26-7, 9788364312267
Wydawnictwo: Szara Godzina
Stron: 256
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bożena Gałczyńska-Szurek Bożena Gałczyńska-Szurek wiolonczelistka i wielbicielka teatru. Praca w zespole Marka Grechuty, a także liczne podróże zainspirowały ją do podjęcia prób dziennikarskich i literackich. Wydała cztery książki. Najnowsza powieść Cierpkie winogrona weszła na rynek wydawniczy w 2...

Pozostałe książki:

Tajemnica greckiej Madonny Kręta droga do nieba Klasztor zapomnienia Sekret rodziny von Graffów
Wszystkie książki Bożena Gałczyńska-Szurek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powrót do przeszłości

2.03.2015

"Mówią, że historia lubi się powtarzać. Chyba coś w tym jest". Nie byłam nigdy w Zamościu, jednak po lekturze najnowszej książki Bożeny Gałczyńskiej-Szurek, czuję niemalże jakbym odwiedziła to miasto, poznając jego topografię i historię. To urokliwe miejsce jest bowiem jednym z głównych bohaterów powieści, a jej przepiękna okładka zapowiada równ... Recenzja książki Wieczność bez ciebie

@awiola@awiola × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Od chwili gdy przeczytałam opis tej książki wiedziałam,że chcę ją przeczytać.Niby nic nadzwyczajnego gdyż w większości przypadków okładka lub opis skłaniają mnie do zakupu danej książki.W tym wypadku dodatkową zachętą był fakt,iż wydarzenia opisane w książce dzieją się w Zamościu i jego okolicach.
Okolicach dobrze mi znanych gdyż stąd pochodzę i nadal tutaj mieszkam.
Ciągle się natykałam na opisy znanych mi miejscowości ,w których bywałam lub bywam dość regularnie.
To dość dziwne uczucie gdy opowieść dotyczy swojskiego podwórka.
Początkowo trudno było mi pogodzić filmowa fabułę ze zwyczajnością,która mnie otacza.
Na pewno opisy miejsc,zabytków i atrakcji Roztocza dla tubylców nie są czymś szczególnym i dlatego też chwilami wydawały mi się zabawne.
Autorka bardzo sympatycznie i pozytywnie przedstawia Zamość,ten dawny i obecny.Niewątpliwie dla tych,którzy go nie znają i mieszkają na drugim krańcu Polski okaże się on ciekawy i warty zwiedzenia oraz zapoznania się z jego historią.
To bardzo dobrze i jestem autorce za to wdzięczna gdyż dla większości kraju Kresy i Roztocze to Polska B a nieraz wręcz przedsionek Ukrainy.
To przykre ale poniekąd nie dziwię się takiemu nastawieniu.
Tym bardziej cieszą tak ciepłe słowa i atencja odnośnie tego rejonu naszego kraju.
Dla mnie chwile z tą książką były bardzo przyjemne,zabawne i ciekawe.
Akcja ,wprawdzie nie pędzi na łeb na szyję ale dzięki temu możemy razem z bohaterami podążać po nitce do kłęb...

× 4 | link |
@Asamitt
2019-11-28
7 /10
Przeczytane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty Polscy autorzy

Zagłębiając się coraz bardziej w lekturę odnosiłam wrażenie, że oto głównym bohaterem staje się miasto, jego historia, zabytki, malownicze uliczki, którymi jesteśmy oprowadzani przez autorkę.
Niespieszny bieg wydarzeń idealnie odpowiada tego typu książkom. Jest intryga, atmosfera tajemnicy i powleczone romantycznymi uniesieniami strony, oczywiście jest miłość ta nieszczęśliwa.
Jak dla mnie sam wątek kryminalny dobrze wpasowuje się w całość, nie tworząc dominującej nuty nad opowieścią, choć, co może zdziwić, trupów tu sporo jak na opowieść o miłości.
Nie można odmówić całości klimatu, hipnotyzujących plastycznych opisów, za sprawą których przenosimy się w dawny wymiar polskiej rzeczywistości.
Powiedziałabym, że ta lektura trafiła na mnie w odpowiednim momencie, dlatego też skorzystałam, zwolniłam i zaczytałam się. I jeśli ktoś lubi delektować się z wolna opowieściami z bogatą historią, osnutymi tajemnicą, to doświadczy z tą książką przyjemnie spędzonych chwil.

× 3 | link |
@beata87
2019-11-18
7 /10
Chcę przeczytać Poczekalnia A to ku pamięci

Bardzo dobry melodramat z tragicznymi tajemnicami w przeszłości i morderstwem w teraźniejszości, a miejscem akcji jest urokliwy Zamość. Lekka, łatwa i przyjemna powieść na deszczowe popołudnie. Akcja toczy się niespiesznie, klimat powieści romantyczny, troszkę zabawny.

× 2 | link |
@malgosia311
2021-05-07
5 /10
Przeczytane
PA
2020-06-29
7 /10
Przeczytane
@Kamik
2020-01-14
5 /10
Przeczytane
@awiola
2015-03-02
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wieczność bez ciebie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl