Wiedźmin. Historia fenomenu

Adam Flamma
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wiedźmin. Historia fenomenu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wiedźmin jest dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asterix dla Francuzów: narodową marką o zasięgu globalnym. Nie stał się nią od razu; szlak ku wielkości był trudny i pełen niebezpieczeństw. Ostatecznie jednak Geralt z Rivii, łowca potworów, osiągnął wyżyny popularności. Stał się ikoną gatunku fantasy i najpopularniejszym polskim towarem eksportowym. Adam Flamma opisuje genezę fenomenu Wiedźmina, odsłania kulisy powstawania opowiadań, powieści, komiksów, gier, filmu i seriali. Rozkłada popularność Wiedźmina na czynniki pierwsze i tłumaczy, dlaczego Andrzej Sapkowski, kilkakrotnie powołując go do życia, nie pomylił się ani razu. W bogato ilustrowanej, zawierającej masę ciekawostek i nieznanych faktów książce znajduje się również 17 wywiadów z twórcami (m.in. z samym Andrzejem Sapkowskim, a także z Bogusławem Polchem, Markiem Brodzkim, Jackiem Rozenkiem, Tomaszem Bagińskim i muzykami Percival Schuttenbach), dzięki którym o Białym Wilku słyszeli wszyscy miłośnicy kultury popularnej pod każdą szerokością geograficzną. To pierwsza i jedyna biografia Wiedźmina. Biografia, na którą przecież zasłużył. I na którą wszyscy czekali.
Data wydania: 2020-06-03
ISBN: 978-83-245-8425-3, 9788324584253
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 504
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Biografia Wiedźmina

25.06.2020

Wiedźmin stał się fenomenem i z faktem tym trudno się nie zgodzić. Warto natomiast zastanowić się, dlaczego tak się stało i czy od początku swojego istnienia postać Geralta z Rivii skazana była na międzynarodowy sukces. Adam Flamma, groznawca, populator wiedzy o grach i wykładowca akademicki, podjął się próby opisania wiedźmińskiego fenomenu k... Recenzja książki Wiedźmin. Historia fenomenu

Fenomenalna

5.07.2021

Książka jest fenomenalna zarówno w treści jak i w formie. To, jak książka wygląda, to uczta dla oczu i gratka dla kolekcjonera. Wita nas solidna twarda okładka ze zbliżeniem na medalion wilka zawieszony na szyi Geralta. Twarzy bohatera nie widać, co jest świetnym pomysłem, bo tutaj każdy w wyobraźni może sobie dopełnić wizerunek wiedźmina w zależn... Recenzja książki Wiedźmin. Historia fenomenu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@frodo
2022-05-16
10 /10
Przeczytane 2022 Andrzej Sapkowski

"Nie bądź k.... taki Geralt" - jak mawiał jego niezapomniany kompan Yarpen Zigrin. Ale on taki jest, jedyny w swoim rodzaju. Niepowtarzalny Biały Wilk. Moja podróż z Wiedźminem, zaczęła się w 1986 roku. I tak przez książki, komiksy, film i seriale trwa do dnia dzisiejszego. I to świadczy o jego wielkości. Jako bohater literacki jest w mojej top 5. A pierwsze spotkanie w 2002 w katowickim Gugulandrze z jego twórcą jest w mojej pamięci, bezcenne i niezapomniane. A książkę polecam wszystkim miłośnikom Geralta z Rivii. Kopalnia wszelakich informacji o tym bohaterze.

× 4 | link |
@mysilicielka
2021-07-05
8 /10
Przeczytane Posiadam Fantastyka

"Wiedźmina. Historię fenomenu" można przeczytać od deski do deski, a można też kartkować, w poszukiwaniu konkretnych informacji. W wyłapywaniu treści pomagają kluczowe zdania "doczepione" do głównego tekstu na marginesie. Tak bezproblemowe w odbiorze i estetycznie wydane kompendium wiedzy mogłoby służyć jako wzór dla badaczy innych uniwersów. Naprawdę jestem pod wrażeniem i cieszę się, że książkę kupiłam właściwie w ciemno, jak tylko zobaczyłam ją w księgarni internetowej w okolicach premiery.

× 1 | link |
@opisujeksiazki
2020-06-25
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiedźmin. Historia fenomenu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl