Wielka Grań

Marek Stefański
Książka Wielka Grań
Książka Wielka Grań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Marek Stefański turystykę tatrzańską rozpoczyna w 1946 r. i odtąd góry stanowią ważną część jego życia. Dokonuje wraz z partnerami licznych pierwszych przejść oraz pierwszych powtórzeń dróg tatrzańskich, jak np. pierwsze przejście Wielkiej Grani Tatr wysokim Wariantem (1953), II przejście drogi Łapińskiego i Paszuchy na wschodniej ścianie Mnicha, pierwsze przejście Kantu Hakowego na Mnichu. Dzięki tym osiągnięciom zostaje zakwalifikowany do polskiej czołówki wspinaczkowej lat pięćdziesiątych, co otwiera mu drogę w góry lodowcowe - Alpy i Kaukaz, gdzie wspina się jako uczestnik polskich wyjazdów sportowych. W 1957 roku bierze udział w trawersowaniu Aiguille Verte w rejonie Mont Blanc, zakończonym dramatycznym zejściem żlebem Y w burzy śnieżnej i lawinach. O tych wydarzeniach oraz o atmosferze życia taternickiego lat 50', o partnerach - wybitnych alpinistach tamtych lat - i górskiej przyjaźni opowiada Marek Stefański w swojej książce.  
Data wydania: 1998
ISBN: 83-86054-90-5, 8386054905
Wydawnictwo: moje góry
Seria: moje góry
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 161

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wielka Grań? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka Grań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}