Wielka podróż małego Mila

Norton Juster
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wielka podróż małego Mila
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Klasyczna, ponadczasowa powieść przygodowa pełna absurdalnego humoru i przewrotnych gier słownych. Jeśli Wasze dzieci lubią książki Roalda Dahla i „Niekończącą się historię” Michaela Ende, to na pewno szybko zaprzyjaźnią się z Milem. Ponad 5 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu 60 lat od pierwszego wydania mówi samo za siebie…
Milo nie wie, co ma ze sobą począć, bez przerwy się nudzi, absolutnie nic go nie interesuje i wszystko wydaje mu się stratą czasu, szczególnie szkoła!
Kiedy pewnego dnia po powrocie do domu znajduje w swoim pokoju dziwną przesyłkę wraz z instrukcją użycia jej zawartości, decyduje się postąpić zgodnie z wytycznymi, bo zwyczajnie nie ma nic ciekawszego do roboty. Wtedy wszystko się zmienia…
Milo trafia do Spodziewanii, na Wyspę Wniosków, do Liczburga, Leksykonii, w której odwiedza jarmark słów, i w wiele innych tajemniczych miejsc. Dzięki spotkanemu po drodze psu o imieniu Taktyk dowiaduje się tego i owego o czasie, poznaje też Letargarian, Ściemę, Aleca Wznosia i wielu innych, a w końcu podejmuje wyzwanie, by uratować córki starego króla – Rozwagę, Księżniczkę Ważkich Rozmyślań, oraz jej siostrę, Radę – Księżniczkę Radości i Dobrych Rad.
Gdzieś po drodze, między jedną a drugą przygodą, Milo dokonuje wielkiego odkrycia: życie wcale nie jest nudne! Wręcz przeciwnie, jest bardziej ekscytujące niż wszystkie sny i marzenia razem wzięte…

Powieść Justera z każdą kolejną lekturą odkrywa przede mną coś nowego. Z całą pewnością będzie zachwycać i oczarowywać jeszcze przez długie, długie lata.
Phillip Pullman

Po raz pierwszy przeczytałem tę książkę w wieku dziesięciu lat. Do dziś mam jej recenzję, którą wtedy napisałem, a która zaczyna się od słów: to najlepsza książka jaka kiedykolwiek powstała!
„The New York Times”

Wielka podróż małego Mila jest jak współczesna Alicja w Krainie Czarów.
„The Guardian”

Ta książka rezonuje w człowieku jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony. Prawdziwa klasyka!
„Los Angeles Review of Books”

Norton Juster - urodził się w 1929 roku w stanie Nowy Jork, tuż przed Wielkim kryzysem. Wciąż nie brakuje osób, które przypisują to katastrofalne wydarzenie bezpośrednio jego narodzinom... Dorastał na Brooklynie, studiował architekturę na Uniwersytecie w Pensylwanii. Po trzech latach spędzonych w Marynarce Wojennej USA, pracował jako architekt w Nowym Jorku i Massachusetts, a następnie uczył architektury i planowania. W czasie służby w marynarce na poważnie zajął się pisaniem. Jego najbardziej znaną książką jest Phantom Tollbooth (Wielka podróż małego Mila). Z tych trzech rzeczy, którymi się parał (architektura, pisanie i nauczanie) zawsze najbardziej lubił te dwie, którymi akurat w danym momencie się nie zajmował. Norton Juster zmarł w 2021 roku.

Jules Feiffer - Amerykański pisarz i ilustrator. Jest autorem wielu książek dla dzieci, między innymi The Man in the Ceiling, A Barrel of Laughs, a Vale of Tears, I Lost My Bear, Bark, George, and Meanwhile. Zdobył wiele nagród za swoje komiksy, sztuki teatralne i scenariusze, jest też autorem ilustracji do bestsellerowej powieści Nortona Justera Wielka podróż małego Mila. Mieszka w Nowym Jorku.
Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 978-83-66863-00-2, 9788366863002
Wydawnictwo: Marginesy
Nagrody: LOKOMOTYWA: Plebiscyt Blogerów - Książka Dla Niedorosłych (Nominacja)
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 318
dodana przez: Catta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wielka podróż małego Mila nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@book_matula
2021-11-04
10 /10

W taką przygodę to ja mogę z moją córką wyruszać zawsze i wszędzie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kropka miałyśmy możliwość przeczytać/zrecenzować książkę, która powinna być nie tylko dla dzieci/młodzieży, ale i dorosły znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli masz dzieci to chyba nie ma nic gorszego jak słuchanie jak to młode pokolenie nudzi się i kiedy stanie się coś wspaniałego? Kto ma dzieci to pewnie nie raz to słyszał. Takim małym bohaterem jest Milo, który twierdzi, że wszędzie jest nudno i nikt/nic nie jest wstanie go zaciekawić. Hmm.. z jednej strony powiesz phi żadna rewelacja albo że w książce nie znajdziesz nic ciekawego, ale za chwilę przekonasz się, że jednak istnieje coś/ktoś/gdzieś które jest o wiele bardziej nietuzinkowe, magiczne, ciekawe.

Za sprawą tajemniczej paczki, którą Milo znajduje w szafie trafia do miejsca, w którym nic nie jest takie oczywiste a miejsce to, to Leksykonia w której poznaje niezwykłego psa o imieniu Taktyk. Jego imię ma swoją smutną historię i jak przeczytacie to zrozumiecie, że czasem dobór imion jest nietrafiony, a co za tym idzie? Ciiiiiii już nic nie piszę.

Podróżując dalej oboje nasi bohaterowie trafiają do Spodziewali, na Wyspę Wniosków, do Liczburga, Jarmark słów. Na tym jarmarku dowiadują się, że słowa hoduje się w sadach, ale nie będę rozpisywała się na ten temat, bo ciekawostek tam ich bez liku.

Cała ta historia, podróż Mila pokazuje chłopcu, że życ...

| link |
@wopisiepl
@wopisiepl
2021-08-30
8 /10

Milo bez przerwy się nudzi, nic go nie interesuje i wszystko wydaje mu się stratą czasu, jest stetryczałym i skupionym na sobie dzieckiem.

Wszystko zmienia się gdy wyrusza w niesamowitą przygodę do miejsc baśniowych i fantastycznych, gdy poznaje coraz to bardziej wymyślne postaci, i odkrywa moc przyjaźni oraz bezinteresownej pomocy.

Milo uświadamia sobie, że życie wcale nie jest nudne i szkoda tracić czas na zamykanie się przed tym co ma nam do zaoferowania.

Fantastyka, przygoda, przyjaźń.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka podróż małego Mila. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat