Wielka przygoda oceanów. Atlantyk

Georges Blond
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wielka przygoda oceanów. Atlantyk
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Z okładki:...Atlantyk - zdobyty najwcześniej, stanowiący teren najruchliwszej komunikacji zarówno morskiej, jak i powietrznej, który w miarę upływu wieków bardziej łączy ludzi, niż rozdziela, nie mówiąc o tym, że dzięki Golfsztromowi stał się twórcą cywilizacji - otóż ten ocean, skarbnica pożywienia i energii przemysłowej, ofiarował nam i nadal ofiarowuje inną jeszcze formę energii, chyba najbardziej cenną: energię, która wyzwala się w ludziach, gdy stają z nim twarzą w twarz...
Tytuł oryginalny: La Grande Aventure des Océans. L'Atlantique
Data wydania: 1977
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Kategoria: Literatura faktu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielka przygoda oceanów. Atlantyk aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2017 Posiadam Z historią w tle

Chciałabym w tej opinii wyrazić zbiorczo mój zachwyt nad wszystkimi książkami mojego dzieciństwa. Wiele osób ma taki swój kanon, zbiór ukochanych tytułów, na wspomnienie których robi się człowiekowi dobrze na duszy. Dla mnie takim tytułem jest "Atlantyk". Szukałam tej książki od początków mojej bytności na LC - w głowie uparcie majaczył jednowyrazowy tytuł i to mnie zmyliło. Ale znalazłam, rozpoznałam i przeczytałam ponownie po mniej więcej 30 latach.

Co sprawiło, że "Atlantyk" tak bardzo zapadł mi w pamięć?
Fascynujący temat, obejmujący historię odkryć geograficznych, legendę o Atlantydzie, wyprawę Heyerdahla na tratwie "Ra", słynne katastrofy morskie, piratów i piratki, wreszcie spektakularne zatonięcie "Titanica". Wypożyczałam ją z biblioteki wiele razy, aż w końcu przepisałam fragment o "Titanicu" do zeszytu, taka byłam zdesperowana :)

Jak odebrałam książkę teraz? Nadspodziewanie dobrze. Owszem pewnych fragmentów w ogóle nie pamiętałam, a inne mnie nudziły, ale przypomniały mi się inne świetne kawałki - o tratwie rozbitków z "Meduzy", wędrówkach węgorzy i łososi, postępie technicznym. Wyobrażacie sobie, że pierwsze statki z metalowym kadłubem pojawiły się w XIX wieku? Wcześniej wierzono, że skoro metal jest cięższy od wody, nie da się zbudować takiego statku.
Uśmiech politowania wzbudziły zachwyty autora nad rozwojem platform wiertniczych i przekonanie, że ropy naftowej starczy nam na 30 lat (książka napisana w 1972 roku) oraz jego zachwyty nad ó...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka przygoda oceanów. Atlantyk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl