Wiersze współczesnych polskich poetów

praca zbiorowa
Wiersze współczesnych polskich poetów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poeci w sposób szczególny i fascynujący opisują świat. Kto by umiał tak spojrzeć na kurz, jak Joanna Kulmowa? Kto w ten sposób zapisałby wędrówkę schodów po schodach, jeśli nie Ludwik Jerzy Kern? Kto rymowałby jak najwięksi mistrzowie, z których garściami czerpie, bawiąc się konwencją, Małgorzata Strzałkowska? Kto wymyśliłby Ziewnik - gdyby nie było Doroty Gellner? I skąd wzięłyby się w naszym języku Rupaki, jeśli nie z wiersza Danuty Wawiłow? Czy całe frazy, którymi posługujemy się na co dzień (np. Gdyby tygrysy jadły irysy), gdyby nie wymyśliła ich Wanda Chotomska? Poeci cudnie bawią się słowami, jak Joanna Papuzińska w "Wakacjach", i najpiękniej zamykają w słowach paradoksy życia - jak Anna Kamieńska czy ks. Jan Twardowski. Dla dzieci - wiersz to odkrywanie piękna polskiego języka. Dla dorosłych - to często zaskoczenie, że po latach te same wiersze znaczą więcej i czytają się inaczej. Poezja to kształtowanie wyobraźni i rozbudzanie empatii, wzbogacanie języka o słowa, które pomagają wyrażać siebie. Ten wybór - najlepszych współczesnych wierszy dla dzieci - to otwarcie okna na poezję, dla której podobno nie ma miejsca w dzisiejszym świecie. A jednak jest! Książka rekomendowana dla dzieci od lat 6.  
Data wydania: 2017-09-13
ISBN: 978-83-64076-71-8, 9788364076718
Wydawnictwo: Polityka Spółka z o.o.
Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 270

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wiersze współczesnych polskich poetów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiersze współczesnych polskich poetów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat