Wszystkie pieniądze świata

Anatol Potemkowski
Książka Wszystkie pieniądze świata
Książka Wszystkie pieniądze świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ta książka nie jest pamiętnikiem. Jest powieścią, chociaż jej bohaterowie obracają się w świecie zbliżonym do tego, w którym moi przyjaciele i ja żyliśmy w czasie wojny, i chyba w tym samym klimacie psychicznym. Ale jest to książka o nich, nie o nas. Coś jak dom z rozbiórkowej cegły, gdzie prawie każda cegła jest prawdziwą starą cegłą, ale żadna albo prawie żadna nie wróciła na swoje poprzednie miejsce. Nawet ta pozorna zbieżność wydarzeń czy losów kończy się w pewnej chwili, bo szkoda mi było chłopców włóczyć po obozach koncentracyjnych, partyzantkach czy oddziałach szturmowych. Mam nadzieję, że i oni, i wszyscy inni doczekali szczęśliwie końca wojny. Ale to tylko nadzieja. Gdyby kazano mi dopisać jeszcze jedno zdanie do tego, co napisałem, nie umiałbym tego zrobić.  
Data wydania: 1984-02-01
ISBN: 83-06-00998-3, 8306009983
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Polska Proza Współczesna
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 290
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wszystkie pieniądze świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystkie pieniądze świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}