Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę

Gerda Weissmann-Klein
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę
Książka Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Wszystko za życie” to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein, ofiary nazistowskiego okrucieństwa – od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim Bielsku po wręcz cudowne ocalenie i wyzwolenie przez amerykańskich żołnierzy w czeskich Volarach. Gerda zabiera czytelnika w przerażającą, lecz przepełniającą nadzieją podróż. Błoga, idylliczna młodość nastoletniej Gerdy legła w gruzach, gdy we wrześniu 1939 roku naziści wkroczyli do Polski. Choć najeźdźcy przez pewien czas pozwalali Weissmannom żyć w piwnicy ich domu, ostatecznie rozdzielili rodzinę i wywieźli jej członków do niemieckich obozów pracy. W ciągu kolejnych kilku lat Gerda została pozbawiona wszystkiego poza życiem. Nim wojna dobiegła końca, straciła rodziców, brata, dom, dobytek i wszystko, co było jej drogie. Na przekór koszmarnym przejściom młoda kobie...
Data wydania: 2019-09-11
ISBN: 978-83-8178-092-6, 9788381780926
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bez Fikcji
Stron: 328

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polecam

Są historie, o których się nie zapomina, "Wszystko za życie" jest właśnie taką książką. Żadne słowa nie oddadzą bólu i cierpienia tych ludzi... 😩. . Ta książka to nie fikcja, to prawdziwe i brutalne fakty przedstawione oczami Gerdy, której życie zamieniło się w piekło. . Mimo, że książka porusza trudny temat czytało się ją dość lekko i szybko. Ta historia wzbudziła we mnie różne emocje: wzruszenie, smutek, gniew, a przede wszystkim złość, bo jak można tak krzywdzić drugą osobę. Brak słów 😩. . Powiem Wam... Jestem wdzięczna, że Nas ominęły te czasy i możemy żyć spokojnie, bez strachu o ży... czytaj dalej »

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska
{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Monika_Bocwinska
@Monika_Bocwinska 2019-09-16
Przeczytane (2019-09-15)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się