Wybrana

Barbara Chomko
Wybrana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Wybrana” łączy w sobie to, co bliskie i to, co dalekie. Poruszane w niej tematy okażą się bardzo znajome wielu czytelnikom, a elementy fantastyki przeniosą w zupełnie inne wymiary. Barbara Chomko zaskakuje pomysłami, wywołuje dreszcz emocji, a to zaledwie początek, bowiem „Wybrana” to dopiero preludium historii o Emilii i Arturze… „Wybrana” wpisuje się do kręgu literatury kobiecej, co nie znaczy, że przeznaczona jest tylko dla pań. Sama bohaterka, która postanawia zamieszkać między stronicami powieści, wyraża głęboką nadzieję, że czytelnikiem, który po nią sięgnie będzie mężczyzna, jej ukochany. Tak wielu panów skarży się na złożoność natury swoich partnerek, której nie są w stanie zrozumieć. Barbara Chomko wyszła naprzeciw ich problemom: „Wybrana” to doskonałe studium myśli i uczuć zakochanej kobiety: od fizycznych objawów zakochania, poprzez niekiedy egzaltację, dochodzi do głębi duszy, wwierca się w umysł i ciało, wyjaśnia strukturę uczucia, mechanizmy zachowania istoty obezwładnionej miłością (a także jej pragnieniem). Emilia, nakreślona piórem tak realnym, to porte-parole każdej kobiety. Czytelniczki odnajdą w bohaterce siebie, zobaczą swoje zachowania, usłyszą swój głos, który wyraża ich pragnienia. Wszystko, co dzieje się wokół Emilii, szczególnie za jej sprawą, będzie się wydawać takie znajome. I w końcu okaże się, że każda z kobiet, która choć raz była zakochana, dokładnie powieliła/powiela/powieli pewne zachowania, myśli czy słowa bohaterki. Po skończonej lekturze, aż trudno uwierzyć, że Emilia to jedynie homo fictus, że nie siedzi obok i przy filiżance kawy nie opowiada o swoich rozterkach, że wreszcie – to nie ja sama wypowiadałam te słowa na głos. [fragm. Przedmowy] "Wybrana", to druga po "Adelajdzie Formalinie" powieść Barbary Chomko, znanej czytelnikom przede wszystkim jako autorka tomików poezji.
Data wydania: 2013-10-18
ISBN: 978-83-7732-291-8, 9788377322918
Wydawnictwo: BLACK UNICORN
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 115

Autor

Barbara Chomko Barbara Chomko Poetka, prowadząca działalność gospodarczą. Autorka tomików wierszy - "Kącikowe Rozmyślania", wierszy dla dzieci - "W Krainie Snów". Autorka tekstów "Kantaty Nieszpornej: Ziemia- Przystań Miłości". Zdobywczyni nagród w konkursach literackich. Pisząca...

Pozostałe książki:

Kącikowe rozmyślania W krainie snów Wierszowana książeczka - przyjacielem dziecka Adelajda Formalina
Wszystkie książki Barbara Chomko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wybrana aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wybrana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl