Wygrałem z księdzem pedofilem

Kornelia Chojecka
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Wygrałem z księdzem pedofilem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

„Wygrałem z księdzem pedofilem” to nie tylko pierwszy w Polsce wywiad rzeka z pokrzywdzonym przez księdza, ale inspirująca historia młodego człowieka, który rozprawia się z przeszłością i „doprowadza do stanu, w którym chce się żyć”! Bartłomiej Pankowiak w rozmowie z red. Kornelią Chojecką opowiada, jak udało mu się wygrać z księdzem pedofilem, dlaczego dziś nie czuje się już ofiarą i jaki wpływ na jego wiarę miało odejście z Kościoła… Bartek jest jedną z nielicznych osób, które przed ukończeniem 30. roku życia zgłosiły do prokuratury sprawę molestowania. W marcu tego roku ks. Arkadiusz H. został skazany m.in. na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny. 15 października odbędzie się rozprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. *** "Szczera do bólu wypowiedź Bartka Pankowiaka pokazuje nam, że wobec zbrodni pedofilii, która go dotknęła, nie można być obojętnym" – Janusz Szymik, pokrzywdzony przez księdza pedofila, bohater reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” Marcina Gutowskiego. *** "Pankowiak, wypytywany przez dociekliwą, ale wrażliwą i subtelną dziennikarkę, w prostych i tym mocniej dotykających czytelnika słowach opisuje system ukrywania kościelnego zła" – Mariusz Sepioło, dziennikarz zajmujący się od 10 lat sytuacją w Kościele katolickim, autor książek, m.in. „Klerycy”. *** "Macie niepowtarzalną okazję zajrzeć za zamknięte zazwyczaj drzwi i chwała Bartkowi, że postanowił je uchylić, że odważył się (dokładnie tak: odważył się!) mówić o tym, co go spotkało" – Robert Wiktor Fidura-Porycki, pokrzywdzony przez dwóch duchownych pedofilów. *** "Ten wywiad wywołał u mnie silne emocje. Pojawiły się w łzy w oczach. Postać księdza H. jest mi również bardzo dobrze znana, sam byłem jedną z wielu jego ofiar. Książka jest mocnym dowodem na to, że problem pedofilii w szeregach księży, biskupów jest ukrywany i zatajany. Wielu zostało skrzywdzonych przez duchownych, lecz nie mieli tyle odwagi i wsparcia, aby o tym głośno powiedzieć, jak zrobił to Bartek" – Tomasz Szaramowicz, pokrzywdzony przez ks. Arkadiusza H.
Data wydania: 2021-10-15
ISBN: 978-83-922135-8-1, 9788392213581
Wydawnictwo: POD PRĄD Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie
Stron: 263

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Naga prawda.

1.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiele krzywd spotyka dzieci w naszym świecie. Najtrudniejszą z nich, mam takie wrażenie, jest molestowanie. Urodziłam się w latach ’90 i dokładnie wiem, jak wygląda kwestia statutu księdza, szczególnie gdy mieszka się na wsi. Ja miałam sporego farta i NIGDY nie odczułam żadnych złych zachowań ze strony duchownego – wręcz przeciwnie. Spotkałam się ... {} Recenzja książki Wygrałem z księdzem pedofilem

Wisienka na torcie dokumentu braci Sekielskich

15.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Biada Wam uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie, ani nie pozwalacie wejść Tym, którzy wchodzą”. Mat. 23,13 (BW) Gdy w roku 2019, na polskim YouTube pojawił się bardzo głośno zapowiadany, oraz niezwykle kontrowersyjny film braci Sakielskich, niemal... {} Recenzja książki Wygrałem z księdzem pedofilem

wywiad rzeka bohatera filmu Sekielskich

3.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Wygrałem z księdzem pedofilem" to wywiad rzeka z Bartkiem Pankowiakiem. Bartek swoją historię miał szansę opowiedzieć w filmie braci Sekielskich. Dodatkowo zdecydował się na przedstawienie swoich doświadczeń w formie książki. Z pomocą przyszła mu Kornelia Chojecka - dziennikarka Telewizji Idź Pod Prąd, która przeprowadziła z nim rozmowę i zadała ... {} Recenzja książki Wygrałem z księdzem pedofilem

@Ewik@Ewik {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@weronika.skopnik1
2021-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10Wywiad rzeka z bohaterem filmu Sekielskich Bartłomiejem Pankowiakiem pt. "Wygrałem z księdzem pedofilem" to nowość, coś czego jeszcze nie było. Redaktor Kornelia Chojecka uchwyciła to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Rodzina atmosfera i dobry kontakt między rozmówcami sprawia, że Bartek otwiera się i powraca do swoich wypieranych przez długie lata przeżyć. Książka stawia nas naprzeciwko człowieka skrzywdzonego jako dziecko, pokazuje jego przemianę myślenia i zachowania na przestrzeni ponad 20 lat. Od nieśmiałego, zakompleksionego i zamkniętego dziecka obarczonego poczuciem winy za to co go spotkało, do mężczyzny który chce zawalczyć o siebie i mówi "DOŚĆ". Bartek wywiad i mówienie o swojej krzywdzie traktuje jako swego rodzaju element terapii.
Widzimy jakie piętno odciska się na psychice molestowanego dziecka i jak zaburza oni funkcjonowanie w wieku nastoletnim i dorosłym.
Ta pozycja jest naprawdę warta uwagi. Nie zawiera typowej antyklerykalnej narracji, zostawia nadzieję, miejscami nawet zaskakuje humorem.
Gratuluję Kornelii i Bartkowi świetnej roboty!

{} | link |
@Ewik
2022-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@Rozchelstana_Owca
2021-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
KO
2021-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Chcę przeczytać
GA
2021-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@aniabruchal89
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Wygrałem z księdzem pedofilem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl