Wytańczyć marzenia

Elaine de Prince, Michaela de Prince
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wytańczyć marzenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Poruszająca, chwytająca za serce opowieść o czarnoskórej dziewczynce, która spełniła swoje najskrytsze marzenia i stała się słynną primabaleriną. W sierocińcu w Sierra Leone Michaela de Prince była znana jako dziewczynka nr 27. Samotne dziecko, prześladowane przez innych z powodu bielactwa, nie miało łatwego życia w kraju ogarniętym powojennym chaosem. Pewnego dnia ukochana nauczycielka Michaeli została brutalnie zamordowana. Dziewczynka przeszła wtedy bardzo trudne chwile. Przyszłą baletnicę uratowało znalezione zdjęcie pięknej primabaleriny. Pozwoliło ono Michaeli odciąć się od ponurej rzeczywistości i zacząć marzyć o lepszym życiu. W wieku 4 lat Michaela została zaadoptowana przez amerykańską rodzinę, dzięki której mogła rozpocząć naukę tańca w szkole baletowej Jacqueline Kennedy Onassis. Obecnie jest najmłodszą tancerką Dance Theatre w Harlemie, a jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie.
Data wydania: 2016-03-02
ISBN: 978-83-65170-45-3, 9788365170453
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 272

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wytańczyć marzenia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Renax
2020-05-14
6 /10
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

To historia życia i szczęśliwych oraz tragicznych trafów losu, które pozwoliły małej dziewczynce z ogarniętej wojną Sahary Zachodniej, wtedy jeszcze nazywającej się Mabinty Bangura, dotkniętej bielactwem skóry, co w Afryce jest oznaką nieszczęścia, jedynej córki swoich rodziców, co w Afryce jest dyshonorem dla rodziców, uczonej przez nich czytać, kochanej, co tam było rzadkością.
Potem przyszły na nią nieszczęścia: zamordowanie rodziców, sierociniec, wojna domowa i zabójstwa na ulicach, aż wreszcie adopcja do Ameryki, w ostatniej chwili, bo nie planowano jej adoptować. W tym afrykańskim piekle miała szczęście, a nadzieję dawało jej zdjęcie baletnicy z okładki starej gazety. Potem, już w Stanach, już jako Michaela starała się zostać baletnicą. I została dzięki ciężkiej pracy, ale i wsparciu rodziców. W środowisku baletu klasycznego musiała przełamać kolejne bariery, rasizmu i uprzedzeń.
Historia jest bardzo dynamiczna, bardzo emocjonalna i bardzo pozytywna. Potrzeba nam takich wśród zalewu nieszczęść, wylewających się z telewizji. Jest to opowieść o tym, że warto mieć marzenia.

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wytańczyć marzenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat