Wzrastanie w Życiu Chrześcijańskim

Konstanty Wiazowski
Książka Wzrastanie w Życiu Chrześcijańskim
Książka Wzrastanie w Życiu Chrześcijańskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kazania Brata Wiazowskiego towarzyszą naszemu Kościołowi od dziesięcioleci. Poruszały one wiele różnych tematów, od kwestii doktrynalnych, omawiania tematu ważnych dla nas ustanowień Pańskich (chrztu i wieczerzy), po różnorodne rozważania biblijne. We wszystkim nasączone są nie tylko zrozumieniem Słowa, ale i doświadczeniem życia dla Boga. Myślę, że to ich najważniejsza cecha. Czym wyróżnia się wśród nich ten konkretny zbiór? Przede wszystkim wyraża on stanowisko Autora w sprawach kontrowersyjnych, często sprzeczne z powtarzanymi - niestety dość często bezrefleksyjnie - chrześcijańskimi sloganami. Jasno i wyraźnie nazywa tendencje zniechęcające do uświęcenia i poważnego traktowania Boga. W tym wymiarze nabiera charakteru proroczego napomnienia dla młodszych braci i sióstr oraz kaznodziejów i duszpasterzy, prowadzących innych na ścieżce chrześcijańskiej dojrzałości. Z drugiej strony zarówno wybór tematów, prostota i biblijność przekazu, jak i konkretność treści powodują, że bez wahania polecę tę książkę młodym chrześcijanom, jak i osobom poszukującym odpowiedzi na pytania o istnienie Boga, znaczenie przyjścia Jezusa Chrystusa, zbawienie i potępienie... To książka jest wyjątkowa właśnie dzięki treści, które przydadzą się zarówno osobom od dawna już podążającym ścieżką Pańską, jak i tym, którzy dopiero stoją przed decyzją, aby na nią wejść. Niech będzie narzędziem w Bożym ręku, a my plastycznym tworzywem, poddającym się Jego Słowu, dla Jego chwały, a naszego pożytku doczesnego i wiecznego. Prezb. Mateusz Wichary Kościół, jak zawsze tak i dzisiaj, potrzebuje dojrzałości "wynikającej z pełni Chrystusa" (Ef 4,13). Potrzebuje ugruntowania swojej wiary i praktyki życiowej na Słowie Bożym. Mam nadzieję, że rozważania te dla wielu Czytelników posłużą do lepszego ich ugruntowania w wierze i służbie Kościołowi. W pracy tej zawarłem zarówno swoje własne doświadczenia życiowe, jak i innych chrześcijan. Przede wszystkim wielką inspiracją są dla mnie teksty biblijne, które tak wyraźnie i tak przekonująco przemawiają szczególnie w trudnych chwilach życia. Życzę wszystkim Szanownym Czytelnikom stałego wzrastania w życiu chrześcijańskim i umacniania swojej więzi z Chrystusem jako Zbawicielem i Panem. Autor  
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-86586-50-9, 9788386586509
Wydawnictwo: Słowo Prawdy
Cykl: Postylle baptystyczne, tom 3
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 231
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wzrastanie w Życiu Chrześcijańskim nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wzrastanie w Życiu Chrześcijańskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}