Z miłości do Ani : krzyk i wyzwolenie : na podstawie dzienników Jamesa Hodgesa

James Copeland
Z miłości do Ani : krzyk i wyzwolenie : na podstawie dzienników Jamesa Hodgesa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest opowieścią o kilkunastoletniej walce rodziców o zdrowie autystycznej Ani. Autorem książki jest James Copland, angielski publicysta, który na podstawie rozmów z Jackiem i Ivy Hodgesami i dzienników prowadzonych przez ojca, odtworzył drogę, jaką przebyli oni w poszukiwaniu właściwej diagnozy dla chorego dziecka. U Ani po urodzeniu stwierdzono głębokie upośledzenie i nie dawano szans na poprawę. Umieszczenie dziecka w specjalnych ośrodkach również nie przyniosło rezultatów. Dopiero opieka i terapia w domu oraz nauczanie indywidualne pozwoliło Ani osiągnąć samodzielność aż do rozpoczęcia pracy zawodowej. Książka opisuje realia lat 70 i metodę terapeutyczną rodziców – tzw. terapię klapsem, która dziś uznana jest za nieskuteczną i szkodliwą, jednak stanowi świadectwo rozwoju badań nad terapią autyzmu.
Data wydania: 1995
ISBN: 978-83-902232-1-6, 9788390223216
Wydawnictwo: SYNAPSIS Fundacja
Stron: 142

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z miłości do Ani : krzyk i wyzwolenie : na podstawie dzienników Jamesa Hodgesa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z miłości do Ani : krzyk i wyzwolenie : na podstawie dzienników Jamesa Hodgesa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl