Z Pereca na Kruczą... Subiektywny spacer po Gajowicach

Irena Okowiak-Magiera
Z Pereca na Kruczą... Subiektywny spacer po Gajowicach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„To nie jest zwykła książka” – tak pisze o publikacji Ireny Okowiak-Magiery recenzentka, pisarka Monika Marin. „To piękny zbiór wspomnień budzący refleksje i pozostający w pamięci na długo. To ujęty po mistrzowsku kawałek życia.” Tłem dla opowiadanych tu historii są Gajowice, jedna z dzielnic stolicy Dolnego Śląska, ich bohaterami – ludzie w różny sposób powiązani z Siódemką, słynnym wrocławskim liceum. Autorka, niegdyś uczennica, a później nauczycielka i bibliotekarka w LO nr VII, zebrała w jednym tomie wspomnienia uczniów i profesorów liceum, uzupełniając je o kontekst historyczny. W artykułach sięga początków XX wieku, a kończy w czasach nam współczesnych. Poznajemy niezwykłą, często dramatyczną historię miasta nad Odrą, pokazaną nam przez pryzmat indywidualnych losów jego mieszkańców. Historyczne wydarzenia, osobiste relacje, wycinki prasowe i zdjęcia tworzą fascynujący obraz świata, którego już nie ma. Świata, który dzięki zebranym w książce tekstom ożywa na nowo, nabiera kształtów i kolorów.
ISBN: 978-83-946094-2-9, 9788394609429
Wydawnictwo: OVO

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Z Pereca na Kruczą... Subiektywny spacer po Gajowicach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z Pereca na Kruczą... Subiektywny spacer po Gajowicach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl