Z Wilna do Workuty. Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK

Władysław Zarzycki
Książka Z Wilna do Workuty. Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK
Książka Z Wilna do Workuty. Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK z pobytu w sowieckich więzieniach w Wilnie i Moskwie oraz łagrach Workuty, obejmujące pierwsze lata powojenne. Pamiętnik, uzupełniony przez autora grypsami i listami do rodziny, wiernie i drobiazgowo ukazuje realia życia więziennego i obozowego, dramat rozdzielonych członków rodziny, obawy o los współtowarzyszy niedoli. Bardzo osobiste, o wielkim ładunku emocjonalnym, grypsy są świadectwem nie tylko przeżyć autora, ale także niezwykle silnej więzi łączącej Zarzyckich. Ich wyjątkowa treść sprawia, że publikowane tu wspomnienia zajmują szczególne miejsce wśród pamiętników byłych więźniów sowieckich łagrów, wydanych w ostatnim dwudziestoleciu.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7629-278-6, 9788376292786
Wydawnictwo: IPN
Cykl: Relacje i wspomnienia, tom 16
Kategoria: Biografia
Stron: 432
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z Wilna do Workuty. Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z Wilna do Workuty. Wspomnienia komendanta garnizonu Okręgu Wileńskiego AK. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}