Zabójcy bez winy

Hugo Arndt Rodolf van Lawick, Jane Goodall
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zabójcy bez winy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Autorzy książki, małżeństwo Jane i Hugo van Lawick-Goodall, podczas pracy w Afryce okazali się nie tylko dobrymi przyrodnikami, którzy są w’ stanie zebrać źródłowy materiał naukowy z zakresu trudnej tematyki badawczej (etologii), ale także ludźmi, którzy nawiązali bardziej osobiste, serdeczne, w pewnej mierze „pozanaukowe” stosunki z badanymi zwierzętami. Oni sami tak opisują swoją pracę: „Od czterech lat badamy życie hien, szakali i likaonów. Obserwujemy je całymi godzinami i podglądamy ich codzienne czynności życiowe. Spędzamy z nimi noce i dnie, obserwujemy dorastanie ich dzieci, dzielimy z nimi wiele radości i smutków. Próbujemy więc zrozumieć, dlaczego żyją tak, a nie inaczej”.
Tytuł oryginalny: Innocent Killers
Data wydania: 1973
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategoria: Naukowe
Stron: 260

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zabójcy bez winy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

LA
2021-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jane i Hugo Goodall spędzili wiele lat w Afryce, obserwując przeróżne dzikie zwierzęta. Zajmowali się wielkimi kotami, takimi jak lwy czy gepardy. Prowadzili również obserwacje nad psowatymi i to właśnie im poświęcona jest książka "Zabójcy bez winy".

Małżeństwo zajęło się śledzeniem życia likaonów, szakali i hien. Każdemu z gatunków poświęcony jest w książce osobny rozdział. Jane i Hugo, dzięki fotografiom oraz skrupulatnym opisom, nauczyli się odróżniać poszczególne osobniki w stadzie, co pozwoliło na bardzo wnikliwe obserwacje.

Dzięki tej książce czytelnik może towarzyszyć tym niezwykłym, tak bardzo nieznanym w naszym świecie zwierzętom, w przeróżnych etapach ich życia. Goodallowie opisują momenty pojawiania się na świecie potomstwa, zabawy maluchów, to, jak przygotowują się one do bycia drapieżnikami w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Możemy poznać również tajemnice polowań, hierarchii w stadach i szeroko pojętych relacji pomiędzy zwierzętami w ich grupach społecznych, a także pomiędzy różnymi stadami.

Książka niezwykle ciekawa, pozwala wejść w niedostępny dla większości świat dzikich zwierząt, ale także odczarowuje nieco ich złą sławę. Oczywiście w zamieszczonych w książce opisach zachowań likaonów, szakali i hien, dostrzec możemy całą masę analogii do zachowań towarzyszących nam na co dzień psów. Tym bardziej chętnie zaglądałam na kolejne strony.

Cieszę się niezmiernie, że są tacy ludzie jak Jane i Hugo Goodall, którzy poświęcają...

{} | link |
@ryszpak
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Biologia, Zoologia, Botanika Wspomnienia / wywiady Przygodowe i podróżnicze Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zabójcy bez winy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl