Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw

Teresa Jaśkiewicz-Obydzyńska, Gierowski Józef Krzysztof
Książka Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw
Książka Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak głosi zamieszczona na okładce notka wydawcy: "'Zabójcy i ich ofiary' to pierwsza w Polsce książka poświęcona psychologicznym podstawom procesu profilowania nieznanych sprawców zabójstw..." i choćby tylko z tego powodu zasługuje na uwagę. Autorzy przedstawiają w niej historię i charakterystykę tej, dotychczas nie poruszanej przez krajowych specjalistów, dziedziny psychologii śledczej. Opierając się na bogatych doświadczeniach kryminologów głównie ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, wynikach badań i analiz oraz obszernej literaturze poświęconej problematyce profilowania, opisują podstawowe zasady i pojęcia tego, jakże trudnego i wymagającego rozległej wiedzy procesu, jakim jest typowanie i prognozowanie potencjalnych zachowań nieznanego sprawcy zabójstwa. Ponadto w niezwykle szczegółowy sposób autorzy rozpatrują kolejne elementy składające się na proces motywacyjny sprawcy jak i jego relację z ofiarą. Istotne znaczenie ma fakt, że praca ta nie jest zwykłym przeglądem aktualnie obowiązujących kierunków i stosowanych metod profilowania. Jest to przede wszystkim efekt badań mających na celu "opracowanie skutecznego, dostosowanego do polskich warunków modelu postępowania przy określaniu sylwetki psychofizycznej sprawcy zabójstwa i przewidywaniu jego dalszych zachowań przestępczych oraz opracowaniu wzoru charakterystyki sprawcy na potrzeby śledztwa." Dzięki temu monografia ta nie tylko ma ogromne znaczenie praktyczne ale także jest swoistym drogowskazem umożliwiającym sprecyzowanie tych aspektów profilowania, które wciąż wymagają gruntownej analizy. Jednak wartość prezentowanej tutaj pozycji nie wynika jedynie z faktu, że jest to dzieło pionierskie. "Zabójcy i ich ofiary" to zwyczajnie - bardzo interesująca ksišżka. Osobiście, polecam ją wszystkim, którzy są zafascynowani przenikliwymi umysłami śledczych z powieści Thomasa Harrissa. Dzięki tej pozycji wyraźnie widać, że to nie (tylko) kwestia wspaniałej intuicji, ale głównie rozległego doświadczenia, u podstaw którego leżą solidne naukowe fundamenty. - Rafał, za: http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=media&dane=literatura
Data wydania: 2002
Wydawnictwo: Instytut Ekspertyz Sądowych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 2 osoby szukają tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw”- Teresa Jaśkiewicz-Obydzyńska

Książka Psychologia w postępowaniu karnym
Psychologia w postępowaniu ... Jaśkiewicz - Obydzińska Teresa, Gierowski Józef Krzysztof, Magdalena Najda
Dla psychologów powołanych do pomocy w rozwiązywaniu problem...

Cytaty z książki

O nie! Książka Zabójcy i ich ofiary - psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe