Zagadnienie wychowania jako zagadnienie społeczne

Rudolf Steiner
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zagadnienie wychowania jako zagadnienie społeczne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Chyba w żadnym okresie skłonność do wznoszenia duszy w prawdziwym znaczeniu tego słowa do światów duchowych nie była mniejsza niż obecnie, a w naszych czasach wzniesienie duszy do światów duchowych jest nad wyraz konieczne. Jedynie bowiem ze światów duchowych może przyjść to, co może dać współczesnej ludzkości siłę, by jako cała ludzkość szła nadal drogą życia. Dzisiaj wierzy się powszechnie, że problemy, że zadania, jakie stoją przed teraźniejszością, można rozwiązać przy pomocy myśli i impulsów zaczerpniętych z zewnętrznej, stworzonej przez człowieka wiedzy.
Tytuł oryginalny: Die Erziehungsfrage als soziale Frage : die spirituellen, kulturgeschichtlichen und sozialen Hintergründe der Waldorfschul-Pädagogik
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-86132-65-2, 9788386132652
Wydawnictwo: Genesis
Stron: 134

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zagadnienie wychowania jako zagadnienie społeczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Grzechuczyta
2020-07-23
4 /10
Przeczytane

Swoją opinię o tej książce ujmę w następujący sposób: wykładowcy są zdania takiego, żeby czytać podstawy danych nauk i owszem z własnej ciekawości można to zrobić, ale na pewno nie z musu. Gdyby jakiś profesor na pedagogice albo innym kierunku chciał "uwalić" studentów zadając ją do przeczytania byłby na najlepszej drodze. Ja sięgnąłem po nią z czystej ciekawości, ale nie polecam tego robić osobom, które myślą, że przyda im się to do pracy zawodowej. W ogóle czytelnik musi być przygotowany na różne wywody bardziej filozoficzne, więc gdyby ktoś się tym interesował to proszę bardzo. Książka mimo, że cienka, to się ją długo czyta bo trzeba przetrawić trudny tekst, tak aby cokolwiek zrozumieć. Nie polecam zwykłemu czytelnikowi, jak już to komuś z dziedziny nauk humanistycznych typu pedagogika, filozofia, socjologia, ale tylko wtedy gdy ma dużo czasu i interesuje się "ciężką" specjalistyczną literaturą.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zagadnienie wychowania jako zagadnienie społeczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl