Zakopanoptikon czyli Kronika 49 dni deszczowych w Zakopanem

Andrzej Strug
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zakopanoptikon czyli Kronika 49 dni deszczowych w Zakopanem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Data wydania: 1957
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Andrzej Strug [Czytelnik]
Stron: 297
dodana przez: AnotherOne
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Andrzej Strug Andrzej Strug
Urodzony 28 listopada 1871 roku w Polsce (Lublin)
Andrzej Strug, właśc. Tadeusz Gałecki ps. „Andrzej Strug”, „Borsuk”, „August Kudłaty” – pisarz i publicysta, wolnomularz, działacz ruchu socjalistycznego i niepodległościowego, beliniak, a także scenarzysta.

Pozostałe książki:

Dzieje jednego pocisku Zakopanoptikon czyli Kronika 49 [czterdziestu dziewięciu] dni deszczowych w Zakopanem Fortuna kasjera Śpiewankiewicza Kluczy otchłani Kronika świecichowska Ludzie podziemni Odznaka za wierną służbę Ojcowie nasi Pieniądz Pokolenie Marka Świdy Portret W twardej służbie Z powrotem Ze wspomnień starego sympatyka Żółty krzyż cz. III Ostatni film Evy Evard Żółty krzyż t. I-II
Wszystkie książki Andrzej Strug

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zakopanoptikon czyli Kronika 49 dni deszczowych w Zakopanem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

AN
@Anastazja_MonteChristo
2014-07-29
To to, to tamto

Brakujący opis: "Zakopane stało się w końcu XIX wieku miejscem spotkań elit intelektualnych i biznesowych wszystkich zaborów. Strug w swojej parodystycznej powieści dokonuje obrachunku ze społeczno-ideowymi zjawiskami, jakie zachodziły w mieście wokół działalności różnych działaczy narodowych i patriotycznych. Obrachunek przeprowadzony został z zatarciem granicy pomiędzy humorem i groteską a realizmem. Autor parodiuje i demaskuje górnolotne frazesy i mity narosłe wokół regionalizmu podhalańskiego, góralszczyzny i krytykuje sztuczność egzystencji w kurorcie. Rozlicza się nie tylko ze wszechobecnym politykowaniem, wiecowaniem i masową produkcją artystyczną, ale także z usilnym upierwotnianiem Tatr, tak modnym w tamtych czasach."

| link |
@jatymyoni
2021-01-05
8 /10
Przeczytane Góry Biografie, autobiografie, pamiętniki Dawno temu przeczytane L. polska

Cytaty z książki

O nie! Książka Zakopanoptikon czyli Kronika 49 dni deszczowych w Zakopanem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat