Zamknij się przestań narzekać i zacznij żyć

Larry Winget
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zamknij się przestań narzekać i zacznij żyć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka zawiera praktyczne wskazówki jak pokierować swoim życiem i osiągnąć pozytywne efekty. Autor chwilami może wydawać się zbyt szorstki w swoim przekazie, ale podejście Larry’ego Wingeta do tematu rozwoju osobistego – łączące nagą prawdę z prześmiewczym humorem – w rzeczywistości oparte jest na miłości i poszanowaniu samego siebie i innych ludzi. Życie to poważna sprawa, ale nie oznacza to, że zawsze musimy je brać aż tak poważnie. Przesłanie autora jest proste: życie nie jest tak skomplikowane jak się wszystkim wydaje, a ludzie odnosiliby znacznie więcej sukcesów i byliby o wiele bardziej szczęśliwi, gdyby zaczęli realizować kilka prostych rzeczy – wzięliby na siebie odpowiedzialność za swoje działania, zaczęli robić rzeczy, które przybliżałyby ich do wizji takiego życia jakiego pragną i zaniechali robienia wszystkiego co ich od tego oddala. Autor praktycznie nie pozostawia czytelnikom żadnego innego wyboru niż ten: spójrz w lustro i uczciwie przyjrzyj się własnemu życiu, przestań ciągle narzekać na własny los, szukać usprawiedliwienia i winnych takiego stanu rzeczy i zacznij działać tak, żeby twoje życie stało się naprawdę lepsze. Wstęp do wydania polskiego napisała popularna psychoterapeutka, p.Zuzanna Celmer. Oto fragment jej wypowiedzi na temat książki Wingeta: „Wiele z tego, o czym pisze Winget, nie jest w gruncie rzeczy niczym nowym. Słyszeliśmy o tym, lub czytaliśmy w innych poradnikach, czy opracowaniach. Natomiast nowy, odmienny od dotychczasowych jest sposób podania tych mądrości, nie pozostawiający miejsca na wykręty, czy wyślizgnięcie się z zastawionej przez niego sieci. Zmuszając w kolejnych rozdziałach do rozrachunku z samym sobą, autor wskazuje także drogę prowadzącą do odnowy swojego życia, odbudowania nadwątlonej samooceny, radykalnej zmiany, która – jeśli tylko naprawdę się tego chce – jest absolutnie możliwa. Poprzez szorstkie, niekiedy wkurzające sformułowania, w jakie obfituje ta książka przebija się ukryta w nich życzliwość autora, wyrażona w pragnieniu przyjścia z konkretną pomocą tym, którzy zagubili się gdzieś na ścieżkach swojego losu. ...... Jeśli zatem poszukujesz dla siebie, szanowny czytelniku, jakiegoś sensownego drogowskazu, z czystym sumieniem polecam ci tę podważającą święty spokój pozycję. Jak zwykł mawiać przy innych okazjach pewien znany publicysta: NAPRAWDĘ WARTO! „. Larry Winget jest jednym z najbardziej popularnych zawodowych mówców w Ameryce. Znany jest jako Pitbull Rozwoju Osobistego (Pitbull of Personal Development™), prowadzi dyskusje i wykłady dla korporacji, organizacji i stowarzyszeń na całym świecie, robiąc to w sposób bardzo profesjonalny, przekonujący, i co ważne, zabawny.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-921149-2-5, 9788392114925
Wydawnictwo: International Publishing Service
Stron: 272
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trochę psychologii

9.01.2014

W grudniu 2013 roku miałam okazję poznać po raz pierwszy styl Larry'ego Wingeta. A muszę dodać, że jest on nie byle jaki... Kto choć raz miał okazję poznać jakieś jego dzieło, jest uodporniony na każde kolejne. Tak przynajmniej jest ze mną. Kiedy czytałam "Ludzie to idioci", bezpośredniość i prowokacyjność autora robiła na mnie wrażenie. Podobnie z... {} Recenzja książki Zamknij się przestań narzekać i zacznij żyć

@ejotek@ejotek {}

Moja opinia o książce

Opinie

@MacochaKopciuszka
2010-10-18
Przeczytane

Niesamowita!

{} | link |
@silverraven
2012-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Poradniki/Odmień swoje życie
@Figunia31
2011-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Polecam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zamknij się przestań narzekać i zacznij żyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe