Zapomniane podziemia - część 2

Krzysztof Krzyżanowski, Dariusz Wójcik
Książka Zapomniane podziemia - część 2
Książka Zapomniane podziemia - część 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W drugiej części "Zapomnianych podziemi" Autorzy zapraszają nas - w rejon Wałbrzycha i góry Dzikowiec, gdzie odkryją przed nami podziemnego "Rycerza", - do Kamionek, gdzie będą przeciskać się przez klaustrofobiczne korytarze, - do Srebrnej Góry w poszukiwaniu kopalń srebra i barytu, - w okolice Czarnej Góry do chodników, gdzie wydobywano chromit, - na Ślężę tropem Walonów i złota, - do Braszowic w poszukiwaniu Selmy i Kojancina, - do Tarnowskich Gór, największej nieczynnej kopalni rud srebra, ołowiu i cynku, - do Szklar, gdzie na kilku poziomach rozciąga się kopalnia niklu, - do Szklarskiej Poręby, gdzie odkryją przed nami podziemne chodniki kopalni pirytów, - do Boguszowa, gdzie pod rynkiem ukrywa się kopalnia srebra i ołowiu, - do Jabłowa, w rejon dawnych, zapomnianych wyrobisk, które spróbują spenetrować. Nie są to zwykłe, turystyczne eskapady: każdy z rozdziałów to opis odkrywania nieznanego, analiza dokumentów i śladów dotyczących mrocznych, zapomnianych podziemi. Autorzy z pasją poszukują prawdy, odkrywając przed Czytelnikami zarówno magię starych kopalń, zalanych wodą podziemnych chodników czy drążonych podczas II wojny światowej sztolni, jak i wyjaśniając różne legendy i mity o ukrytych w nich skarbach lub tajnych fabrykach.  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-60762-39-4, 9788360762394
Wydawnictwo: Technol
Seria: Militarne serkrety
Kategoria: Historia
Stron: 376
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zapomniane podziemia - część 2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zapomniane podziemia - część 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}