Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości

Dariusz Wawrzyniak
Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia pozatechniczne aspekty zarządzania bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości. Pozatechniczność rozumiana jest tutaj jako ta sfera omawianego zagadnienia, której dotyczą problemy przede wszystkim organizacyjne a także prawne, ekonomiczne, analityczne i ewaluacyjne. Wyboru obszaru badawczego dokonano opierając się na przeświadczeniu autora o fundamentalnym i stale rosnącym znaczeniu problematyki organizacyjnych aspektów zarządzania bezpieczeństwem systemów, szczególnie w bankowości. W ramach tak zdefiniowanego obszaru szczególnie dużo uwagi poświęcono procesowemu charakterowi zarządzania bezpieczeństwem oraz wskazano i scharakteryzowano jego podstawowe elementy. Analiza ryzyka czy polityka bezpieczeństwa to już nie tylko ogólne idee, lecz konkretne działania i cele wyznaczone między innymi przez powstające akty prawne dotyczące omawianego zagadnienia.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-85776-61-1, 9788385776611
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Zarządzanie i Finanse"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl