Zasady rachunkowości : blok tematyczny - elementy rachunkowości : według przepisów znowelizowanej ustawy o rachunkowości

Bożena Padurek
Zasady rachunkowości : blok tematyczny - elementy rachunkowości : według przepisów znowelizowanej ustawy o rachunkowości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik "Zasady rachunkowości" omawia istotę i podstawowe funkcje rachunkowości. Przedstawiono w nim klasyfikację zasobów majątkowych oraz źródeł ich pochodzenia. Omówiono w nim bilans jednostki gospodarczej, podział i funkcjonowanie kont bilansowych wraz ze sposobem poprawy błędów księgowych oraz zasady łączenia i dzielenia kont. Podane zostały zasady funkcjonowania kont niebilansowych, omówiono pojęcie wyniku finansowego i metody jego ustalania oraz ewidencji na kontach ksiąg pomocniczych. Ponadto ujęto w podręczniku charakterystykę i klasyfikację dokumentów księgowych oraz wykaz kont księgi głównej utworzony na potrzeby szkolne. Znajdują się w nim przykłady rozwiązania zadań z wypełnionymi dokumentami księgowymi oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Pozwalają one w czasie realizacji tematu na utrwalenie praktycznych umiejętności. Kolejność rozdziałów w logicznym porządku ujmuje materiał do nauczania w zawodach technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec i technik administracji. Podręcznik w wersji dla ucznia dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia w zawodach technik administracji, technik ekonomista, technik handlowiec i technik rachunkowości na poziomie technikum i szkoły policealnej.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-921061-5-9, 9788392106159
Wydawnictwo: Padurek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zasady rachunkowości : blok tematyczny - elementy rachunkowości : według przepisów znowelizowanej ustawy o rachunkowości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zasady rachunkowości : blok tematyczny - elementy rachunkowości : według przepisów znowelizowanej ustawy o rachunkowości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl